Փաստաբանական դպրոցի նոր տնօրեն կընտրվի Փաստաբանական պալատի նախագահի ներկայացմամբ 04/15/2014   11:00  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Փաստաբանական դպրոցի նոր տնօրեն կընտրվի քվեարկությամբ՝ Դպրոցի խորհրդի անդամների ընդհանուր թվի մեծամասնությամբ:
Այս մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցին հայտնեց  ՀՀ փաստաբանների պալատի մամուլի խոսնակ Հայկ Հակոբյանը՝ պարզաբանելով, որ թեկնածությունը դրվում է քվեարկության ՀՀ փաստաբանների պալատի նախագահի ներկայացմամբ: Նա միաժամանակ ի պաշտոնե նաև Դպրոցի խորհրդի նախագահն է:
Նախօրեին երեկոյան Փաստաբանական դպրոցի պաշտոնից հրաժարվելու դիմում է ներկայացրել Նիկոլայ Բաղդասարյանը, ով հրաժարականը պատճառաբանել է անձնական շարժառիթներով:
Դպրոցում արձանագրված ինչ-ինչ չարաշահումների վերաբերյալ մամուլում շրջանառվող լուրերը մամուլի խոսնակը որևէ կերպ չմեկնաբանեց՝ նշելով. «Այս պահի դրության այդ մասին տեղեկատվության չեմ տիրապետում»:

Нового директора Школы адвокатов Армении изберут в присутствии председателя ПА 04/15/2014 11:24 | Актуальная тема
Нового директора Школы адвокатов изберут по итогам голосования - большинством голосов от общего числа членов Совета Школы.
Об этом корреспонденту ИА “ФактИнфо” сообщил пресс-секретарь Школы адвокатов Айк Акопян, пояснив, что кандидатура ставится на голосование в присутствии главы Палаты адвокатов Армении. Он одновременно по должности является председателем Совета Школы.
Накануне вечером, Николай Багдасарян подал заявление об уходе с поста директора Школы адвокатов. Его отставка была мотивирована личными обстоятельствами.
Муссируемые в прессе слухи и выявленных в Школе каких-то фактах злоупотреблений пресс-секретарь никак не прокомментировал, отметив, что “по состоянию на данный момент не владеет информацией относительно этого”.