Գալուստ Սահակյանը հնարավոր է համարում Կարեն Կարապետյանի՝ ԱԺ նախագահ դառնալը 04/15/2014 10:29 | Մամուլ
«Հրապարակ»-ի տեղեկություններով՝ ԱԺ նախագահի հավանական թեկանածուների շարքում շրջանառվում է նաև Կարեն Կարապետյանի անունը:
Ինչպես նշում է թերթը, Գալուստ Սահակյանը չի բացառում, ար այս դեպքում էլ մամուլը ճիշտ դուրս գա, և ԱԺ նախագահ դառնա Կարեն Կարապետյանը:
«Բայց եթե խոսքը վերաբերում է պաշտոնական մակարդակով քննարկումներին, ապա այդ հարցով դեռևս քննարկում չի եղել, բայց հնարավոր եմ համարում»,- ասել է Գալուստ Սահակյանը:
ՀՀԿ խմբակցության ղեկավարը նաև նշել է, որ ցուցակով հաջորդ համրի՝ Լեռնիկ Ալեքսանյանի հարցն էլ անորոշ է, դեռ հայտնի չէ նա կմտնի: խորհրդարան:

Галуст Саакян считает Карена Карапетяна вероятным кандидатом на пост спикера парламента Армении 04/15/2014   11:55  |  Пресса
По сведениям газеты “Грапарак”, среди потенциальных кандидатов на пост спикера парламента Армении муссируется также имя Карена Карапетяна.
Как отмечает издание, Галуст Саакян не исключает, что и на сей раз пресса окажется права, и председателем Национального Собрания Ра станет Карен Карапетян.
Что касается обсуждений на официальном уровне, то пока этот вопрос не рассматривался”, - сказал Галуст Саакян.