Արսեն Խոջոյանը քիչ հետո դուրս կգրվի հիվանդանոցից 04/12/2014 10:54 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Հայրենադարձված Արսեն Խոջոյանն ընդամենը մի քանի ժամից տանը կլինի, քիչ հետո նրան դուրս են գրում հիվանդանոցից:
Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցին ասաց Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ ԲԿ-ի վերակենդանացման բաժանմունքի բժիշկ Լեոնիդ Գաբրիելյանը` հավելելով, որ գիշերը հայրենադարձված երիտասարդn իրեն շատ լավ է զգացել:
Նշենք, որ մեկ ամսից ավել Ադրբեջանում գերության մեջ գտնված Արսեն Խոջոյանի վրա կապտուկներ չի հայտնաբերվել, իսկ կրկնակի հետազոտությունների արդյուքնում պարզվել է, որ նա ոչ մի կոտրվածք և վնասվածք չունի, արյան անալիզները ևս նորմայի սահմաններում են եղել:
Հիշեցնենք, որ մարտի 7-ին Տավուշի մարզի Վերին Կարմիրաղբյուր գյուղի բնակիչ, 1991 թվականի ծնված Արսեն Խոջոյանը թանձր մառախուղի պատճառով տեղանքում չկողմնորոշվելու հետևանքով հայտնվել էր Ադրբեջանական տարածքում:
Ըստ Վերին Կարմիրաղբյուրի գյուղապետի՝ Ա.Խոջոյանը հովիվ է և տվյալ օրը գյուղի հարակից տարածքներում անասուններն արածեցնելիս կորել էր:

Возвращенного из азербайджанского плена Арсена Ходжояна выпишут из больницы уже сегодня 04/12/2014   11:09  |  Актуальная тема
Возвращенный из азербайджанского плена Арсен Ходжоян через пару часов будет дома. Вскоре уже выпишут из больницы. Об этом в беседе с корреспондентом “ФактИнфо” сообщил врач отделения реанимации медцентра “Святой Григорий Просветитель” Леонид Габриэлян, добавив, что молодой человек ночью чувствовал себя очень хорошо.
Отметим, что на теле находившегося более одного месяца в азербайджанском плену Арсена Ходжояна не обнаружено синяков. Повторное медобследование также не выявило у него переломов и травм. Результаты анализа крови тоже были в пределах нормы.
Напомним, 23-летний житель села Верин Кармирахбюр Тавушской области Армении Арсен Ходжоян попал в азербайджанский плен 7 марта, не сориентировавшись на местности из-за густого тумана.
По словам главы села Верин Кармирахбюр, А. Ходжоян - пастух и заблудился, когда пас овец на прилегающих к селу территориях.