Տեղումներն ու ամպրոպները ժամանակ առ ժամանակ կհիշեցնեն իրենց մասին 04/12/2014   16:33  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հանրապետության տարածքում, ըստ օդերևութաբանների կանխատեսումների, ապրիլի 13-ին շրջանների զգալի մասում, 14-ից 16-ը՝ գիշերվա առաջին կեսին և օրվա երկրորդ կեսին առավելապես հյուսիսային շրջաններում, սպասվում են կարճատև անձրև և ամպրոպ, 17-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Քամին հարավային` 2-7 մ/վրկ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում` 15-20 մ/վրկ:
Օդի ջերմաստիճանը 17-ին կբարձրանա 2-3 աստիճանով:
ՀՀ ԱԻՆ հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի պետական ծառայութան տեղեկացմամբ՝ մայրաքաղաքում ապրիլի 13-ից 16-ն ընկած ժամանակահատվածում գիշերվա առաջին կեսին և օրվա երկրորդ կեսին հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ, իսկ 17-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Ամպրոպի ժամանակ կդիտվի քամու ուժգնացում` 15-20 մ/վրկ արագությամբ:

Вероятность кратковременных дождей с грозами сохранится в Армении до четверга 04/12/2014   17:22  |  Лента новостей
По прогнозам синоптиков, 13 апреля на большей части Армении ожидается кратковременный дождь с грозой. 17 апреля установится погода без осадков. Ветер- северный, до 2-7м/сек. Во время грозы возможно усиление ветра до 15-20 м/сек.
Температура воздуха 17 апреля повысится на 2-3 градуса.
Как сообщает Государственная служба Армении по гидрометеорологии и мониторингу МЧС Армении, в армянской столице в период с 13 по 16 апреля в первой половине ночи и во второй половине возможен кратковременный дождь с грозой, а 17 апреля установится погода без осадков. Во время грозы ожидается усиление ветра до 15-20м/сек.