Երեք քաղաքացի սուտ մատնություն են կատարել ոստիկանների դեմ. ՀՔԾ 04/11/2014 13:08 | Քրեական խրոնիկոն
Երեք քաղաքացիների հաղորդումների հիման վրա ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում նախապատրաստված նյութերով` ՀՀ ՔՕ 333-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետի հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ՝ ոստիկանների դեմ սուտ մատնություն անելու համար:
ՀՔԾ-ից տեղեկացնում են, որ քաղաքացիները, նախազգուշացված լինելով սուտ մատնություն կատարելու համար ՀՀ ՔՕ 333-րդ հոդվածով նախատեսված պատասխանատվության մասին, ՀՀ ոստիկանության Քանաքեռ-Զեյթունի բաժնի հետաքննության բաժանմունքում գրավոր հաղորդումներ են ներկայացրել և գիտակցելով, որ իրենց տրամադրած տեղեկատվությունը կեղծ է, հայտնել են, որ 2014թ. մարտի 20-ին՝ ժամը 16:00-ին, Երևանի Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանում իրենց որդիների մասնակցությամբ տեղի ունեցած դատական նիստի ավարտից հետո, իբր, ՀՀ ոստիկանության ուղեկցող գումարտակի աշխատակիցները նրանց ծեծի են ենթարկել:

Специальная следственная служба Армении: Трое ереванцев оговорили полицейских, обвинив их в избиении 04/11/2014   14:19  |  Криминальная хроника
По материалам, подготовленным в Специальной следственной службе Армении на основании заявления трех граждан, возбуждено уголовное дело по ч. 1 ч. 2 ст. 333 УК РА – “ложный донос на полицейских”.
ССС РА сообщает, что граждане, будучи предупрежденными об ответственности за ложный доноса, предусмотренной ст. 333 УК РА, подали письменное заявление в отдел дознания столичного административного округа Канакер-Зейтуна и, осознавая, что предоставленная ими информация заведомо ложная, сообщили, что 20 марта 2014г., в 16.00 после завершения состоявшегося в суде общей юрисдикции административных районов Арабкир и Канакер-Зейтун с участием их сыновей судебного заседания, якобы сотрудники батальона конвоирования подвергли их избиению.