Սահմանադրական բարեփոխումների հայեցակարգի նախագիծը պատրաստ է 04/10/2014 10:49 | ՓԱՍՏԱԹՂԹԵՐ
Այսօր Հայաստանի Հանրապետության Նախագահին առընթեր սահմանադրական բարեփոխումների մասնագիտական հանձնաժողովը հրապարակել է Սահմանադրական բարեփոխումների հայեցակարգի նախագծի նախնական տարբերակը` այն տեղադրելով Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարարության պաշտոնական կայքում (www.moj.am):
Հայեցակարգի նախագծի հիմնական դրույթները և դրանում արծարծված առանցքային խնդիրների լուծման ուղիները Հանձնաժողովի կողմից ներկայացվելու են Հայաստանի Հանրապետության Նախագահին:
Հայեցակարգի նախագծի վերաբերյալ առաջարկությունները կարող են ուղարկվել Հանձնաժողովի քարտուղարությանը՝ ք. Երևան, Հալաբյան փ. 41ա հասցեով կամ [email protected] էլեկտրոնային հասցեի միջոցով:
Հանձնաժողովի քարտուղարությունը Հայեցակարգի նախագծի հանրային քննարկումների անցկացման ժամկետների և ձևաչափի վերաբերյալ կտրամադրի լրացուցիչ տեղեկատվություն:

Готов проект концепции реформирования Конституции Армении 04/10/2014   11:16  |  Документация
Сегодня, 10 апреля, Специализированная комиссия по конституционным реформам при Президенте Армении обнародовала текст предварительного варианта проекта концепции реформирования Конституции, разместив его на официальном сайте Министерства юстиции РА(www.moj.am):
Комиссия представит Президенту Армении основные положения проекта концепции и пути решения затронутых в нем ключевых проблем.
Предложения касательно проекта концепции можно отправить в секретариат комиссии по адресу: г. Ереван, ул. Алабяна 41а или на адрес электронной почты: [email protected]
Секретариат комиссии предоставит дополнительную информацию относительно сроков и формата проведения публичных обсуждений проекта Концепции.