ՀՔԾ-ն հարուցել է քրեական գործ` Արդարադատության նախարարությունում քաղաքացուն ծեծելու դեպքի առթիվ 04/08/2014   19:12  |  Քրեական խրոնիկոն
Մարդու իրավունքների պաշտպանի և քաղաքացի Արման Մնացականովի հաղորդումների հիման վրա ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում նախապատրաստված նյութերով հարուցվել է քրեական գործ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 309-րդ հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով: Այդ մասին տեղեկացնում են ՀՔԾ-ի կայքէջը:
Ըստ քաղաքացի Ա. Մնացականովի հաղորդման` 2014թ. մարտի 24-ին` ժամը 13:00-ի սահմաններում, ՀՀ արդարադատության նախարարության այլընտրանքային պատիժների կատարման ստորաբաժանման շենքում պետական հատուկ ծառայություն իրականացնող երկու անձ բռնություն են գործադրել իր նկատմամբ` ձեռքերով հարվածներ հասցնելով իր գլխին:
Նշենք նաև, որ Արդարադատության նախարարի պաշտոնակատար Հրայր Թովմասյանի հրամանով նշանակված ծառայողական քննության ավարտից առաջ ժամանակավորապես  դադարեցվել են ՀՀ ԱՆ ՔԿՎ այլընտրանքային բաժնի Կենտրոն և Նորք բաժանմունքի պետ Տիգրան Պետրոսյանի և հատուկ նշանակության բաժնի առաջին կարգի մասնագետ Ռոբերտ Թամարյանի լիազորությունները:

Специальная следственная служба Армении возбудила уголовное дело по факту избиения мужчины в Минюсте РА 04/09/2014 09:15 | Криминальная хроника
На основании заявлений омбудсмена Армении и гражданина Армана Манацаканова в Специальной следственной службе РА возбуждено уголовное дело по признакам ч. 2ст. 309 УК РА. Об этом сообщается на сайте ССС Армении.
Согласно заявлению гражданина А. Манацаканова, 24 марта 2014г., около 13.00 двое человек, осуществляющих специальную государственную службу в здании подразделения Минюста по исполнению альтернативных наказание, применили насилие к нему - били его руками по голове.
Отметим, что до завершения служебного расследования, назначенного приказом и.о. министра юстиции РА Грайра Товмасяна, полномочия начальника отделения Кентрон и Норк по исполнению альтернативных наказаний Уголовно-исполнительного управления МЮ РА Тиграна Петросяна и специалиста первого класса отдела специального назначения Роберта Тамаряна временно приостановлены.