Ոստիկանության բաժնում քաղաքացին ծեծի է ենթարկվել. Ահազանգ 04/08/2014 11:31 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ ոստիկանության ձերբակալվածների պահման վայրից քաղաքացի Ա.Ք.-ի մարմնական վնասվածքներ ստանալու վերաբերյալ իրազեկումների հիման վրա նախապատրաստված նյութերով ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 309-րդ հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ:
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՔԾ պաշտոնական կայք-էջը, քրեական գործով մեղադրյալ Ա.Ք.-ն հաղորդում և բացատրություն է տվել այն մասին, որ 2014թ. մարտի 22-ին` ժամը 16:00-ի սահմաններում, Երևան քաղաքի բազմաբնակարան շենքերից մեկից գողություն կատարելու կասկածանքով՝ պետական հատուկ ծառայություն իրականացնող անձինք իրեն բերման են ենթարկել ոստիկանության բաժին, որտեղ ծեծել են` պատճառելով մարմնական վնասվածքներ:

Специальная следственная служба Армении займется расследованием инцидента об избиении подозреваемого в СИЗО 04/08/2014 12:08 | Криминальная хроника
По материалам, подготовленным на основании поступивших из МСА сообщений о получении гражданином А.К. телесных повреждений, в Специальной следственной службе Армении возбуждено уголовное дело по признакам ч. 2ст. 309 УК РА.
Как сообщается на сайте ССС РА, обвиняемый о уголовному делу А.К. подал заявление и дал разъяснения о том, что 22 марта 2014г., около 16.00 по местному времени лица, осуществляющие специальную госслужбу, по подозрению в краже, совершенной в одной многоэтажных зданий г. Ереван, подвергли его приводу в отдел полиции, где его избили, причинив ему телесные повреждения.