Արդարադատության նախարարությունում քաղաքացուն ծեծել ու հայհոյել են. Առկա է ձայնագրությունը (Տեսանյութ) 04/07/2014   16:52  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՄԻՊ գրասենյակից տեղեկացնում են, որ պաշտպանին  է դիմել 32-ամյա Արման Գասպարյանը, ով հայտնել է, որ Արդարադատության նախարարության աշխատակիցները ծեծի են ենթարկել և հայհոյել իրեն:
Քաղաքացին պաշտպանին է ներկայացրել նաև միջադեպի մասին վկայող ձայնագրությունը:
Դեպքը, ըստ Արման Գասպարյանի, տեղի է ունեցել մարտի 24-ին՝ ժամը 13:00-ի սահմաններում, երբ ինքն իր ավտոմեքենայով ընկերոջը տարել է Արդարադատության նախարարության այլընտրանքային պատիժների կատարման շենք:
Կառույցի աշխատակիցներն ընկերոջն ընդունելուց հետո նաև իրեն են հրավիրել սենյակ, որտեղ համազգեստով 4-5 անձինք բռնություն են գործադրել իր նկատմամբ:
Այս առիթով՝ պաշտպանը դիմել է Հատուկ քննչական ծառայություն և Արդարադատության նախարարություն` միջնորդելով համապատասխան միջոցներ ձեռնարկել և տեղեկացնել արդյունքների մասին:

32-летний мужчина утверждает, что сотрудники Минюста Армении избили и оскорбили его(Видео) 04/07/2014 17:52 | Актуальная тема
В офисе омбудсмена Армении сообщают, что к защитнику прав человека обратился 32-летний Арман Гаспарян, который рассказал, что сотрудники Минюста РА его избили и нецензурно выругались в его адрес.
Гражданин предъявил омбудсмену запись случившегося.
Инцидент, по словам Армана Гаспаряна, произошел 24 марта, около 13.00, когда он подвез друга на своей машине к зданию МЮ по исполнению альтернативных наказаний.
Сотрудники структуры после приема друга пригласили его в кабинет, где 4-5 человек в форме применили к нему насилие.
В этой связи омбудсмен обратился в Специальную следственную службу и Министерство юстиции РА, ходатайствуя о принятии соответствующих мер и предоставлении информации о результатах.