Արդարադատության նախարարությունն ու ՀՔԾ-ն կուսումնասիրեն քաղաքացուն ծեծելու և հայհոյելու փաստը 04/07/2014   17:43  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արդարադատության նախարարությունից «Փաստինֆո»-ին հայտնեցին, որ ՄԻՊ գրասենյակից ստացված տեղեկատվության հիման վրա նշանակվել է ծառայողական քննություն:
ՄԻՊ-ից ստացված նամակին համապատասխան ընթացք է տրվել նաև Հատուկ քննչական ծառայությունում: Այս մասին մեզ հետ զրույցում ասաց  ՀՔԾ մամուլի քարտուղար Միքայել Ահարոնյանը:
Հիշեցնենք` ՄԻՊ գրասենյակն այսօր հրապարակել է ձայնագրություն, որը պաշտպանին է հանձնել 32-ամյա Արման Գասպարյանը, տեղեկացնելով, որ դրանում ներկաայացված է, թե ինչպես են իրեն Արդարադատության նախարարության այլընտրանքային պատիժների կատարման վարչությունում ծեծի ենթարկել ու հայհոյել:
Քաղաքացին հայտնել է նաև, որ դեպքը տեղի է ունեցել մարտի 24-ին, ժամը 13:00-ի սահմաններում, երբ իրեն հրավիրել են այլընտրանքային պատիժների կատարման վարչության շենք, որտեղ 4-5 համազգեստավոր անձինք բռնություն են գործադրել իր նկատմամբ:
Այս առիթով պաշտպանը դիմել է Հատուկ քննչական ծառայություն և Արդարադատության նախարարություն` միջնորդելով համապատասխան միջոցներ ձեռնարկել և տեղեկացնել արդյունքների մասին:
Դեպքի վերաբերյալ այլ մանրամասներ թե’ Արդարադատության նախարարությունից և թե’ ՀՔԾ-ից խոստացան ներկայացնել ավելի ուշ:

Министерство юстиции и ССС Армении займутся инцидентом с избиением, учиненным сотрудниками МЮ над 32-летним мужчиной 04/07/2014   18:12  |  Лента новостей
В Министерстве юстиции Армении ИА “ФактИнфо” сообщили, что на основании полученной из офиса омбудсмена информации назначено служебное расследование.
Специальная следственная служба также дала ход обращению Защитника прав человека. Об этом в беседе с корреспондентом “ФактИнфо” сообщил пресс-секретарь ССС РА Микаэл Агаронян.
Напомним, офис омбудсмена Армении сегодня опубликовал запись, которую Защитнику прав человека предъявил 32-летний Арман Гаспарян, сообщив о том, что там представлены факты, свидетельствующие о том, что сотрудники МЮ по исполнению альтернативных наказаний избили его и нецензурно выругались в его адрес.
Гражданин рассказал, что инцидент произошел 24 марта, около 13.00, когда он его пригласили в здание МЮ по исполнению альтернативных наказаний, где 4-5 человек в форме применили к нему насилие.
В этой связи омбудсмен обратился в Специальную следственную службу и Министерство юстиции РА, ходатайствуя о принятии соответствующих мер и предоставлении информации о результатах.