Ոստիկանության Վարդենիսի բաժնի պետը` ամբաստանյալի աթոռին 04/05/2014 13:47 | Քրեական խրոնիկոն
Ոստիկանության Վարդենիսի բաժնի պետ, ոստիկանության փոխգնդապետ Կարեն Մելիքյանը հայտնվել է ամբաստանյալի աթոռին։ Նրա վերաբերյալ գործով նախաքննությունն ավարտվել է եւ գործն ուղարկվել դատարան։
Ավելի վաղ «Փաստինֆո»-ն տեղեկացրել էր, որ 2013թ. նոյեմբերի 19-ին Ակունք գյուղի բնակիչ Մանվել Սահակյանը դիմել է և բանավոր հաղորդել է ՀՀ ոստիկանության Գեղարքունիքի մարզային վարչության Վարդենիսի բաժնի պետի անձնակազմի գծով տեղակալ, ոստիկանության փոխգնդապետ Քաջիկ Բաղդասարյանին ու նույն բաժնի քրեական հետախուզության բաժանմունքի պետ ոստիկանության կապիտան Վարանցով Ղազարյանին, որ նշված օրը գիշեր անհայտ անձը կրակել է իր տան վրա, իսկ հրազենի գնդակը, կոտրելով ապակին, մխրճվել է ննջարանի պատի մեջ:
Հայտնի է նաև, որ Քաջիկ Բաղդասարյանը և Վարանցով Ղազարյանն անմիջապես զեկուցել են դեպքի մասին փոխգնդապետ Կարեն Մելիքյանին, իսկ վերջինս էլ, ակնհայտորեն դուրս գալով իր լիազորությունների շրջանակից, ապօրինի ցուցում է տվել Մ.Ս.-ից հաղորդում չընդունել, որով, փաստորեն, թաքցրել է հանցագործության դեպքը հաշվառումից:
Կարեն Մելիքյանին մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 308-րդ հոդվածի 1-ին մասով, իսկ որպես խափանման միջոց կիրառվել է կալանավորումը։

Дело против экс-начальника Варденисского отдела полиции направлено в суд 04/05/2014   14:19  |  Криминальная хроника
Начальник Варденисского отдела полиции Карен Меликян оказался на скамье подсудимых. Расследование дела против него завершено и направлено в суд.
Как сообщало ранее "ФактИнфо”, 19 ноября 2013г. житель села Акунк Манвел Саакян обратился к сотрудникам областного управления полиции Гегаркуникской области подполковнику Каджику Багдасаряну и капитану Воронцову Казаряну и сообщил, что минувшей ночью неизвестный стрелял в направлении его дома. Пуля, пробив оконное стекло, застряла в стене спальни. Известно, что Каджик Багдасарян и Варанцов Казарян немедленно доложили о случившемся подполковнику Карену Меликяну, который, выйдя явно за рамки своих полномочий, дал незаконное поручение, как то: не принимать заявление от гражданина М.С., тем самым сокрыв случай преступления из учета.
Карену Меликяну предъявлено обвинение по ч. 1ст. 308 УК РА. В отношении него была применена мера пресечения в виде заключения под стражу.