Մոսկվայում ձերբակալվել է 8 «օրենքով գող» 04/03/2014   01:13  |  Միջազգային լրահոս
Ռուսաստանի իրավապահները ձերբակալել են 8 «օրենքով գող»` Մոսկվայի ռեստորաններից մեկում տեղի ունեցած հավաքի ժամանակ, - ապրիլի 2-ին այս մասին հայտնել է ՌԴ ՆԳՆ-ի լրատվական ծառայությունը: Նույն աղբյուրի փոխանցմամբ,  Ռուսաստանի իրավապահները համատեղ ձեռնարկած միջոցառումների արդյունքում խափանել են իրենց «օրենքով գողերի» կարգավիճակին դասող անձանց հավաքը` Մոսկվայի ռեստորաններից մեկում:
«Интерфакс»-ի տեղեկացմամբ, օպերատիվ միջոցառման արդյունքում ձերբակալվել է հանցավոր աշխարհում հայտնի 8 հեղինակություն: Իսկ ընդհանուր առմամբ, ձերբակալվել է մոտ 30 մարդ:
Ներկայումս, ստուգվում են նաեւ ձերբակալված անձանց` Ռուսաստան ժամանելու օրինականությունը: Ձերբակալվածների ինքնության մասին ոչինչ չի հաղորդվում, սակայն դատելով նրանից, որ ստուգվում է նրանց` ՌԴ-ում գտնվելու հիմքերի օրնականությունը, ապա կարելի է եզրակացնել, որ նրանց թվում կան նաեւ այլ երկրներիքաղաքացի հանդիսացող քրեական հեղինակություններ:
17:11 27/02/2014  |  Քրեական խրոնիկոնԽափանվել է քրեական հեղինակությունների հավաքը Մոսկվայում. Բերման է ենթարկվել 4 օրենքով գող

Восемь "воров в законе" задержаны на сходке в московском ресторане 04/03/2014 09:59 | Международные новости
Сотрудники полиции в одном из ресторанов столицы пресекли сходку "воров в законе". Всего в ходе проведенной операции было задержано около 30 человек, сообщает 2 апреля пресс-служба МВД РФ. "Сотрудники ГУУР МВД России совместно с коллегами ГУ МВД России по ЦФО при силовой поддержке сотрудников СОБР МВД России в одном из ресторанов столицы пресекли так называемую сходку лиц, причисляющих себя к категории "воры в законе", - отмечается в сообщении, размещенном на сайте ведомства.
В настоящее время к мероприятию подключены сотрудники УФМС, которые проверяют законность пребывания задержанных на территории России. Все лица, представляющие оперативный интерес, доставлены в отдел полиции, передает "Интерфакс".