Անհետացել է գողոնը. գործն ընդունվել է հատուկ քննչական ծառայության վարույթ 04/02/2014 12:08 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության վարույթ է ընդունվել ՀՀ ոստիկանության Արաբկիրի քննչական բաժնում` ՀՀ ՔՕ 177-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով հարուցված քրեական գործը:
Նախաքննությամբ պարզվել է, որ 2014թ. փետրվարի 14-ին` ժամը 14-ի սահմաններում, քաղաքացի Մ. Թ.-ն պուրակում զբոսնելիս կորցրել է դրամապանակը, որում եղել է 16.000 ՀՀ դրամ, 901 ԱՄՆ դոլար, տարբեր փաստաթղթեր և բանկային քարտեր:
Մ. Թ.-ն դիմել է ոստիկաններին, ովքեր պարզել են, որ դրամապանակը գտել և իր մոտ է պահել 1931թ. ծնված Ի. Մ.-ն, որից, սակայն, 901 ԱՄՆ դոլարը բացակայել է: Ի. Մ.-ն հայտնել է, որ դրամապանակը գտնելուց հետո այն չի բացել, գումարը չի վերցրել, այլ փոխանցել է իրեն բերման ենթարկած ոստիկաններին: Սակայն ոստիկաններ Գ. Ա.-ն և Հ. Մ.-ն ժխտել են Ի. Մ.-ից դրամապանակը վերցնելու, առավել ևս` դրանից գումար հանելու հանգամանքը` պնդելով, որ բերման ենթարկելու ամբողջ ընթացքում դրամապանակը գտնվել է Ի. Մ.-ի մուշտակի գրպանում:

Специальная следственная служба Армении займется расследованием дела о пропаже порядка $900 из потерянного бумажника 04/02/2014   12:32  |  Криминальная хроника
Специальная следственная служба Армении приняла к своему производству уголовное дело, возбужденное в Арабкирском отделе Полиции по признакам ч. 1ст. 177 УК РА.
Следствием установлено, что 14 февраля 2014г.,в 14.00 по местному времени, гражданин М.Т., во время прогулки по скверу потерял бумажник, в котором было 16 000 драмов, 901 доллар, различные документы и банковские карты.
М.Т. обратился к полицейским, которые выяснили, что бумажник нашел и оставил у себя И.М., 1931 г.р. Из кошелька, однако, пропали  доллары. И.М. заявил, что после того, как нашел бумажник, не открывал его, не брал деньги, передал его полицейским, подвергшим его приводу. Однако стражи порядка Г.А. и Г. М. утверждают ,что во время привода И.М. в полицейский отдел кошелек все это время находился у И.М..