Պարտադիր կուտակայինի գործով ՍԴ որոշումը կհրապարակվի վաղը 04/01/2014 18:35 | ԼՐԱՀՈՍ
Պարտադիր կուտակայինի գործով Սահմանադրական դատարանը որոշումը կհրապարակի վաղը՝ ապրիլի 2-ին: Այս մասին, ի պատասխան «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հարցի, հայտնեցին ՍԴ մամուլի ծառայությունից՝ հավելելով , որ ժամի մասին կտրվի լրացուցիչ տեղեկատվություն:
Հիշեցնենք, որ Ազգային ժողովի ոչ իշխանական չորս խմբակցությունների անդամները դիմել են ՍԴ՝ «Կուտակային կենսաթոշակների մասին» օրենքի 5-րդ, 7-րդ, 8-րդ, 37-րդ, 38-րդ, 45-րդ, 49-րդ և 86-րդ հոդվածների՝ պարտադիր կուտակային բաղադրիչի հետ կապված, դրույթները Սահմանադրության 1, 3, 6, 8. 14, 14.1, 31, 34, 36, 37, 42, 45, 48 և 117-րդ հոդվածների պահանջներին հակասող և անվավեր ճանաչելու խնդրանքով:
ՍԴ-ն մարտի 28-ին և 31-ին բանավոր ընթացակարգով քննել է գործը և անցել խորհրդակցական սենյակ՝ ըստ էության որոշում կայացնելու համար:

КС Армении огласит решение по резонансному делу о проверке конституционности ряда положений закона “О накопительных пенсиях” 2 апреля 04/01/2014 19:15 | Лента новостей
Конституционный суд Армении огласит решение по резонансному делу о конституционности ряда положений закона О накопительных пенсиях“” завтра, 2 апреля. Об этом корреспонденту “ФактИнфо” сообщили в пресс-службе КС РА. О конкретном времени будет сообщено дополнительно
КС 28 и 31 марта рассмотрел в порядке устной процедуры дело и удалился в совещательную комнату для вынесения решения по существу.