Տրանսպորտի թեմայից հոգնել, արձակուրդ են վերցրել․ «Հրապարակ»
Նոր-Նորքի զինկոմը, տեսուչը և Հրազդանի զինկոմիսարիատի զորահավաքային բաժանմունքի խմբի պետը կալանավորվել են 04/01/2014 11:50 | Քրեական խրոնիկոն
Նոր-Նորքի զինվորական կոմիսար, գնդապետ Ռաֆայել Զախարյանը կալանավորվել է: Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցին հայտնեց ՀՀ ՊՆ քննչական ծառայության ավագ սպա Մերի Սարգսյանը:
Հիշեցնենք, որ մարտի 19-ին Նոր-Նորքի զինվորական կոմիսարիատի զորակոչային բաժանմունքի պետի աշխատասենյակում քաղաքացի Գ.Վ.-ի կողմից առանձնապես խոշոր չափի՝ 3900 ԱՄՆ դոլար գումար կաշառք ստանալուց անմիջապես հետո ձերբակալվել էր Նոր-Նորքի զինվորական կոմիսար, գնդապետ Ռաֆայել Ռուբենի Զախարյանը:
Ձերբակալվել էր նաև նույն զինկոմիսարիատի զորակոչային բաժանմունքի կցագրման գծով տեսուչ, ավագ ենթասպա Տիգրան Հովհաննիսյանը: Վերջինս ևս կալանավորվել է:
Փաստի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 311-րդ հոդվածի 4-րդ մասի 2-րդ կետի հատկանիշներով, իսկ նախաքննությունն իրականացվում է ՀՀ ՊՆ քննչական ծառայության հատկապես կարևոր գործերի քննչական բաժնում:
Կալանավորվել է նաև ՀՀ ՊՆ Հրազդանի զինկոմիսարիատի զորահավաքային բաժանմունքի խմբի պետ, կապիտան Սերգեյ Սարգսյանը, ով մարտի 25-ին ձերբակալվել էր իր աշխատասենյակում՝ քաղաքացուց 300 ԱՄՆ դոլար կաշառք ստանալուց անմիջապես հետո:

В Армении попавшиеся на взяточничестве сотрудники военкоматов Нор Норка и города Раздан взяты под стражу 04/01/2014 12:05 | Криминальная хроника
Военком военного комиссариата территории Нор Норк Рафаэл Захарян взят под стражу. Об этом ИА “ФактИнфо” сообщил старший офицер следственной службы Минобороны РА Мэри Саргсян.
Напомним, что 19 марта 2014г., в 17.10 в кабинете начальника призывного отделения военкомата территории "Нор Норк" сразу же после получения взятки в особо крупном размере($3900 тыс) от гражданина Г.В.был задержан военком военного комиссариата территории “Нор Норк”, полковник Рафаэл Рубенович Захарян.
Вместе с Захаряном был арестован также инспектор призывного отделения, старший прапорщик Тигран Ованнисян.
По данному факту возбуждено уголовное дело по признакам п. 2ч. 4 ст. 311 УК РА. Расследование проводит следственный отдел по особо важным делам следственной службы МО РА.
Под стражу также заключен начальник группы мобилизационного отделения Разданского военного комиссариата Сергей Саркисян, который 25 марта был задержан в своем кабинете сразу же после получения взятки в размере 300 долларов.