Հակառակորդը կրկին կրակահերթ է բացել Տավուշի մարզի սահմանամերձ գյուղերի ուղղությամբ 03/29/2014   11:18  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Այսօր մինչև կեսգիշեր հակառակորդը կրկին կրակահերթ է բացել Տավուշի մարզի սահմանամերձ գյուղերի ուղղությամբ, իսկ հայկական կողմը պատասխան կրակ է բացել՝ հակառակորդին լռեցնելու նպատակով:
Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցին տեղեկացրեց ՀՀ ՊՆ մամլո խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Մասնավորապես` հակառակորդը մեծ տրամաչափի զինատեսակներով կրակահերթ է բացել Այգեպար, Ներքին Կարմիրաղբյուր, Մովսես, Չինարի գյուղերի ուղղությամբ:
«Փառք Աստծո զոհեր և վիրավորներ չունենք»,- ասաց Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Նշենք, որ արդեն մի քանի օր է հակառակորդը ակտիվություն է դրսևորում, որից հետո տեղեկություններ են տարածում, թե իրենք վիրավորներ ունեն: Այս տեղեկությունների հետ կապված էլ ՊՆ մամլո խոսնակը նշեց. «Չեմ կարող ո՛չ հերքել, ո՛չ հաստատել, իրենք կրակել են, մենք էլ պատասխան կրակ ենք բացել»:
Միայն այս շաբաթվա ընթացքում հայկական կողմն ունեցել է 2 կորուստ, զինվորները երկուսն էլ մահացել են մարտական առաջադրանք կատարելու ժամանակ՝ հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից: Իսկ առաջին եռամսյակում արդեն 10 զինվոր է մահացել:

ВС Азербайджана в очередной раз обстреляли приграничные села Тавушской области Армении 03/29/2014   11:39  |  Актуальная тема
Сегодня, в полночь, азербайджанская сторона в очередной раз подвергла интенсивному обстрелу приграничные села Тавушской области Армении – Чинари, Айгепар, Мовсес, Неркин Кармирахпюр.Армянская сторона открыла ответный огонь с тем,чтобы подавить активность противника. Об этомкорреспонденту “ФактИнфо” сообщил пресс-секретарь Минобороны РА Арцрун Ованнисян.
"Слава Богу, жертв и раненых нет”, - сказал он.
Отметим, что уже несколько дней противник проявляет активность, после чего распространяет сведения о том, что есть раненые с их стороны. “Не могу ни подтвердить, ни опровергнуть эту информацию: они начали обстрел, а мы открыли ответный огонь ”, - отметил пресс-секретарь МО РА.
Только за эту неделю двое армянских военнослужащих погибли от огня противника при выполнении боевого задания. А в течение трёх месяцев с.г. погибли 10 военнослужащих.