Վարդան Պետրոսյանի գործով դատավարությունը սկսվեց եւ ընդմիջվեց. տուժողի իրավահաջորդների ինքնազգացողությունը կտրուկ վատացել է 03/28/2014   14:11  |  Քրեական խրոնիկոն
Կոտայքի մարզի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանում այսօր ժամը 14-ին սկսվեց Վարդան Պետրոսյանի մասնակցությամբ ավտովթարի գործով դատավարությունը եւ անմիջապես ընդմիջում հայտարարվեց։
Ինչպես հաղորդում է Կոտայքի դատարանում գտնվող «Փաստինֆո»-ի լրագրողը, դատական նիստից առաջ դատարանի բակում տեղի ունեցած միաջադեպից հետո վատացել է վթարի հետեւանքով մահացած երեխաների ծնողների ինքնազգացողությունը եւ դատարանը կողմերի համաձայնությամբ հայտարարեց 15 րոպե ընդմիջում, որպեսզի տուժող կողմը եւս մասնակցի դատավարությանը։ Հայկ եւ Արթուր Հակոբյաններին տեղափոխել են հիվանդանոց,իսկ տուժողի իրավահաջորդ Աննա Կարապետյանի ինքնազգացողությունը, դատարան ժամանած շտապօգնության բժիշկների ցուցաբերած օգնությունից հետո,  կարգավորվել է եւ նա թերեւս կկարողանա մասնակցել դատավարությանը։
Նշենք, որ Վարդան Պետրոսյանը ներկա է դատական նիսիտին։ Դատարան են ներկայացել նաեւ գործով ներգրավված ֆրանսիացի փաստաբանները, ովքեր եւս պետք է մասնակցեն Վ.Պետրոսյանի շահերի պաշտպանությանը։
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել ենք, դատարան ներկայացած տուժող կողմի ներկայացուցիչները նախքան դատավարության սկսվելը  հավաքվել էին դատարանի բակում եւ վիրավորական արտահայտություններով դիմավորել   Վ.Պետրոսյանի փաստաբան Նիկոլայ Բաղդասարյանի գալուն՝ վանկարկելով «Ամոթ», հնչեցնելով  անեծքներ։

Судебное заседание делу о ДТП с участием сатирика Вардана Петросяна началось с перерыва 03/28/2014   14:49  |  Криминальная хроника
В суде первой инстанции Котайкской области Армении в 14.00 начались слушания по делу о ДТП с участием сатирика Вардана Петросяна. В самом же начале судебного заседания был объявлен перерыв.
Как сообщает корреспондент “ФактИнфо” из здания суда, после инцидента, имевшего место во дворе суда, резко ухудшилось самочувствие родителей юношей, скончавшихся после ДТП. Суд объявил 15-минутный перерыв, дабы потерпевшая сторона также смогла принять участие в судебном заседании. Айка и Артура Акопянов госпитализировали, а Анне Карапетян после оказания ей медпомощи стало лучше, и она, по всей видимости, сможет участвовать в заседании.
Отметим, что на заседании суда присутствовал Вардан Петросян. В суд для защиты интересов актера явились также адвокаты из Франции.
Как уже ранее сообщало “ФактИнфо”, представители потерпевший стороны до начала слушаний собрались во дворе суда и встретили адвоката сатирика - Николая Багдасаряна оскорбительными кричалками, скандируя ему вслед “Позор!” и проклятия.