Հակառակորդի կրակոցից մահացած զինծառայողը զորակոչվել էր 2013թ. գարնանը 03/28/2014 10:48 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Հակառակորդի կողմից մահացու հրազենային վիրավորում ստացած զինծառայող, Արայիկ Բաբայանի մահվան փաստի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 13-րդ կետով՝ սպանություն՝ ազգային, ռասայական կամ կրոնական ատելության կամ կրոնական մոլեռանդության շարժառիթով: Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցին տեղեկացրեց ՀՀ ՊՆ քննչական ծառայության ավագ սպա Մերի Սարգսյանը:
Արայիկ Բաբայանը զորակոչվել էր բանակ 2013թ. գարնանը:
Հիշեցնենք, որ երեկ՝ ժամը 13:10-ի սահմաններում, ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի մարտական հենակետում մարտական առաջադրանք կատարելու ժամանակ մահացու հրազենային գնդակային վիրավորում է ստացել զինծառայող, 1995թ. ծնված Արայիկ Ռոմիկի Բաբայանը:

По факту гибели военнослужащего АО НКР Араика Бабаяна возбуждено уголовное дело 03/28/2014 11:47 | Актуальная тема
По факту гибели военнослужащего Араик Бабаян, получившего смертельное огнестрельное ранение от огня противника, возбужено уголовное дело по п. 13 ч. 2ст. 104 УК РА (“убийство по мотивам национальной, расовой или религиозной ненависти или религиозного фанатизма”).Об этом корреспонденту ФактИнфо” сообщила начальник следственной службы Армени Мэри Саргсян.
Араик Бабаян был призван в армию весной 2013г.
Напомним, 27 марта, в 13:10, на боевой позиции в одной из военных частей, дислоцированных в восточном направлении линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана, при выполнении боевого задания от огнестрельного ранения скончался военнослужащий Араик Ромикович Бабаян, 1995 года рождения.