Դանակով զինված հուսահատ տղամարդը մտել է ԱԺ ընդունարան 03/26/2014 16:01 | Քրեական խրոնիկոն
Ըստ ականատեսների՝ միջին տարիքի մի տղամարդ, դանակով զինված, մտել է ԱԺ ընդունարան ու սպառնացել վնասել ինքն իրեն: Ըստ նախնական տեղեկությունների՝ նա դանակով իրոք հասցրել էր իրեն վնասել որովայնի շրջանում: Տղամարդն իր հուսահատ արարքը պատճառաբանել է ֆինանսական խնդիրներով:
Անցագրային մուտքի աշխատակիցներին հաջողվել է փոքր-ինչ հանգստացնել տղամարդուն, ով մինչ այդ սպառնացել է նաև գնալ և կամրջից ցած նետվել:
Ըստ որոշ տեղեկություների՝ տղամարդուն, ով հայտնել էր, թե այդ արարքին դիմել է երեխաներին պահելու համար անհրաժեշտ գումար չունենալու պատճառով, այնուամենայնիվ, որոշ ֆինանսական աջակցություն են ցուցաբերել, ինչից հետո նա հեռացել է:

Вооруженный ножом мужчина проник на территорию парламента Армении 03/26/2014   16:22  |  Криминальная хроника
Сегодня в приёмной Национального Собрания Армении произошел необычный случай.
По свидетельствам очевидцев, мужчина средних лет, вооруженный ножом, ворвался в приёмную парламента и пригрозил членовредительством. По предварительным данным, он успел поранить себя. Свой поступок мужчина мотивировал финансовыми проблемами.
Сотрудникам пропускного пункта удалось успокоить мужчину, который до этого угрожал выброситься с моста.
По некоторым данным, мужчине, который заявил, что прибег к этому шагу , потому что ему понадобились деньги на содержание детей, была, тем не менее, оказана финансовая помощь, после чего он удалился.