Զորահավաքային բաժանմունքի խմբի պետը ձերբակալվել է 300 դոլար կաշառք վերցնելու կասկածանքով 03/25/2014 18:56 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ ՊՆ Հրազդանի զինկոմիսարիատի զորահավաքային բաժանմունքի խմբի պետ, կապիտան Սերգեյ Վարդանի Սարգսյանն այսօր՝ ժամը 14:10-ին, ձերբակալվել է իր աշխատասենյակում քաղաքացուց 300 ԱՄՆ դոլար կաշառք ստանալուց անմիջապես հետո՝ ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանության հատուկ օպերատիվ ծառայության կողմից ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում:
Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցին հայտնեց ՀՀ ՊՆ քննչական ծառայության ավագ սպա Մերի Սարգսյանը՝ հավելելով, որ փաստի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 311-րդ հոդվածի 1-ին մասով:
Նշենք, որ նախաքննությունն իրականացվում է ՀՀ ՊՆ քննչական ծառայության հատկապես կարևոր գործերի քննչական բաժնում:

Сотрудник Разданского военкомата задержан по подозрению в получении взятки в 300 долларов 03/25/2014   19:15  |  Актуальная тема
Сегодня в результате оперативно-розыскных мероприятий, предпринятых Специальной оперативной службой Военной полиции МО РА, в своем кабинете сразу же после получения взятки в размере 300 долларов был задержан начальник группы мобилизационного отделения Разданского военного комиссариата, капитан Сергей Варданович Саркисян. Об этом “ФактИнфо”сообщила старший офицер следственной службы Минобороны РА Мэри Саргсян.