«Աջ սեկտոր»-ը սպառնացել է վրեժխնդիր լինել Ուկրաինայի ներքին գործերի նախարար Արսեն Ավակովից 03/25/2014 18:07 | Միջազգային լրահոս
«Աջ սեկտոր»-ը մտադիր է վրեժխնդիր լինել Ուկրաինայի ներքին գործերի նախարար Արսեն Ավակովից՝ Ալեսքանդր Մուզիչկոյի (Սաշա Բիլով) սպանության համար։ Այս մասին հայտարարել է «Աջ սեկտոր»-ի Ռովենսկի շրջանի համակարգող Ռոման Կովալը։
«Մենք վրեժխնդիր ենք լինելու Արսեն Ավակովից՝ մեր եղբոր սպանության համար։ Սաշա Բիլովի գնդակահարությունը նախարարի պատվիրած սպանությունն է։ Որեւէ քրեական գործով ծանուցագիր նա չի ստացել եւ նրան ոչ մի տեղ չեն կանչել»,- հայտարարել է Ռոման Կովալը։
«Աջ սեկտոր»-ը բացարձակ սուտ է որակել ՆԳՆ-ի վարկածը։ «Սաշա Բիլովի ձեռքերը կապված են եղել եւ նա չէր կարող ինքն իրեն կրակել»,- նշվում է հայտարարության մեջ։ Իսկ թե աջ սեկտորն ինչպես մտադիր վրեժխնդիր լինել՝ առայժմ չի հաղորդվում։
Հիշեցնենք, որ այսօր Ուկրաինայի ներքին գործերի նախարարությունը հայտարարել է, որ Ռովենսկի շրջանում զինված խմբավորման զինաթափմանն ուղղված հատուկ գործողությունների ժամանակ սպանվել է ոԱլեքսանդր Մուզիչկոն։

"Правый сектор" грозит главе МВД Украины Арсену Авакову вендеттой за смерть Саши Белого 03/25/2014   17:08  |  Международные новости
Правый сектор намерен отомстить главе МВД Арсену Авакову за смерть Александра Музычко. Об этом, как передает ЛІГА-Новости, заявил координатор «Правого сектора» в Ровенской области Роман Коваль.
"Мы будем мстить Арсену Авакову за смерть нашего собрата. Расстрел Сашка Билого - это заказное убийство министра. Ведь повесток относительно любых уголовных дел Музычко не получал, и его никуда не вызывали", - заявил Роман Коваль.
В Правом секторе заявляют, что версия МВД - "это сплошная ложь". "Ведь Сашко Билый был со связанными руками, и не мог физически отстреливаться", - сказано в заявлении. Каким образом правый сектор намерен мстить, пока не сообщается.
Напомним, сегодня в МВД Украины заявили, что Александр Музычко был убит во время проведения спецоперации по обезвреживанию вооруженной группировки на территории Ровенской области.