ԱԺ մի խումբ պատգամավորներ մեկնել են Սիրիա՝ Քեսաբում տեղի ունեցածին ծանոթանալու նպատակով 03/25/2014 17:21 | ԼՐԱՀՈՍ
Ազգային ժողովի պատգամավորներ՝ «Ժառանգություն» խմբակցության քարտուղար Թևան Պողոսյանը, ՀՀԿ խմբակցության անդամներ Սամվել Ֆարմանյանը, Նաիրա Կարապետյանը, Լևոն Մարտիրոսյանը, Արման Սահակյանը, անկախ պատգամավոր Էդմոն Մարուքյանը երեկ երեկոյան մեկնել են Սիրիա՝ Քեսաբում տեղի ունեցածին ծանոթանալու նպատակով:
Այս մասին Ազգային ժովովի նիստում քիչ ռաջ հայտարարեց խորհրդարանի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը՝ հավելելով, որ պատգամավորները վերադառնալուց հետո ԱԺ-ին կներկայացնեն իրադրությունը:

Армянские парламентарии отбыли в Сирию, чтобы ознакомиться с ситуацией вокруг армянонаселенного Кесаба 03/25/2014   17:58  |  Лента новостей
Группа армянских депутатов накануне вечером отправилась в Сирию, чтобы  ознакомиться с событиями вокруг армянонаселенного Кесаба.
В состав делегации вошли секретарь фракции “Наследие”, члены РПА – Самвел Фарманян, Наира Карапетян, Левон Мартиросян, Арман Саакян, независимый депутат Эдмон Марукян.
Об этом сообщает немногим ранее на заседании НС РА сообщил спикер парламента Овик Абраамян. Он также отметил, что депутаты по возвращении представят сложившуюся в Кесабе ситуацию.