Մարտական առաջադրանք կատարելիս զոհված զինծառայողի գործով ձերբակալված անձինք դեռևս չկան 03/24/2014   10:59  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Մարտական առաջադրանք կատարելիս զոհված զինծառայող Արման Ղուկասյանի մահվան գործով ձերբակալված անձինք դեռևս չկան:
Նշենք որ փաստի առթիվ հարուցվել էր քրեական գործ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 365-րդ հոդվածի 3-րդ մասով (Մարտական հերթապահություն կամ մարտական ծառայություն կրելու կանոնները խախտելը):
Ինչպես ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, մարտի 20-ին ԼՂՀ մարտակերտի դիրքերում մարտական խնդիր կատարելիս զոհվել է 1 զինծառայող և հրազենային վիրավորում ստացել 1 սպա՝ Վարազդատ Զաքարյանը:

Задержанных по делу о гибели военнослужащего АО НКР при выполнении боевого задания пока нет 03/24/2014 11:33 | Актуальная тема
Задержанных по делу о гибели военнослужащего Армана Гукасяна, скончавшегося в при выполнении боевого задания, пока нет.
Об этом в беседе с корреспондентом “ФактИнфо” старший офицер следственной службы Минобороны РА Мэри Саргсян.
Отметим, что по данному факту возбуждено уголовное дело по ч. 3 ст. 365 УК РА(“нарушение правил несения боевого дежурства или боевой службы”).
Как уже ранее сообщало ИА “ФактИнфо”, один военнослужащий погиб, а офицер, Вараздат Закарян, получил огнестрельное ранение при выполнении боевого задания 20 марта в одной из воинских частей, дислоцированных в Мартакерте.