Դատապարտյալից կաշառք պահանջելու և ստանալու գործով նախաքննությունն ավարտվել է 03/21/2014 11:24 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության վարույթում ավարտվել է ՀՀ Արդարադատության նախարարության քրեակատարողական վարչության այլընտրանքային պատիժների կատարման բաժնի Արմավիրի բաժանմունքի պետ Սահակ Հարությունյանի և առաջատար մասնագետ Ալեքսանդր Խաչատրյանի կողմից դատապարտյալից կաշառք պահանջելու և ստանալու դեպքի առթիվ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 311-րդ հոդվածի 3-րդ մասի հատկանիշներով հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը:
Ինչպես տեղեկանում ենք ՀՔԾ տարածած հաղորդագրությունից, նախաքննությամբ հիմնավորվել է, որ Սահակ Հարությունյանը և Ալեքսանդր Խաչատրյանը, նախնական համաձայնությամբ՝ դատապարտյալ Բ. Բ.-ից 400.000 ՀՀ դրամ կաշառք են պահանջել և ստացել` նրա նկատմամբ համաներում կիրառելու և տուգանքի ձևով նշանակված պատժի կրումից ազատելու համար:
Սահակ Հարությունյանին և Ալեքսանդր Խաչատրյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 311-րդ հոդվածի 1-ին, 2-րդ, 3-րդ կետերի հատկանիշներով:
Հիշեցնենք, որ մինչդատական վարույթում կաշառք պահանջելու և ստանալու մեջ մեղադրվող Սահակ Հարությունյանի և Ալեքսանդր Խաչատրյանի նկատմամբ խափանման միջոց էր կիրառվել կալանավորումը:

Завершилось предварительное следствие по делу против сотрудников Управления УИУ Минюста Армении, "попавшихся" на взятке 03/21/2014 12:19 | Актуальная тема
Завершилось предварительное следствие по уголовному делу, возбужденному по признакам ч. 3 ст. 311 УК РА в отношении двух сотрудников Армавирского отдела исполнения альтернативных наказаний Управления уголовно-исполнительных учреждений Министерства юстиции Армении – начальника Саака Арутюняна и ведущего специалиста Александра Хачатряна, обвиняемых в требовании и получении от осужденного взятки.
Следствием установлено, что Саак Арутюнян и Александр Хачатрян по предварительному сговору потребовали и получили от осужденного Б.Б. взятку в размере 400 тыс. драмов за применение в отношение него амнистии и освобождение его от отбывания наказания, - говорится в релизе ССС РА.
Сааку Арутюняну и Александру Хачатряну было предъявлено обвинение по признакам пп.1, 2, 3 ч. ст. 311 УК РА.
Напомним, что в ходе досудебного производства в отношении них была избрана мера пресечения в виде заключения под стражу.
Следователь, завершивший расследование, направил дело с обвинительным заключением осуществляющему процессуальное руководство прокурору для утверждения его и передачи в суд.