ՀՀ Նախագահի հրամագրով նշանակվել են դատավորներ 03/20/2014   20:58  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր՝ 2014թ. մարտի 20-ին, հրամանագրեր է ստորագել՝ Գևորգ Նարինյանին և Արմեն Բեկթաշյանին դատավոր նշանակելու մասին:
Ըստ այդմ, Գևորգ Նարինյանը նշանակվել է Արագածոտնի մարզի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի դատավոր՝ դադարեցվելով նրա՝ Շիրակի մարզի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի դատավորի լիազորությունները:
Իսկ Արմեն Բեկթաշյանը նշանակվել է Երևան քաղաքի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի դատավոր` դադարեցվելով նրա` Արարատի և Վայոց ձորի մարզերի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի դատավորի լիազորությունները:

Президент Армении Серж Саргсян подписал указы о назначении судей 03/21/2014 10:01 | Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян накануне, 20 марта, подписал указы о назначении Геворка Нариняна и Армена Бекташяна на должности судей.
Согласно информации, Геворк Наринян назначен судьей суда общей юрисдикции Арагацотнской области. Полномочия Г. Нариняна в качестве судьи суда общей юрисдикции первой инстанции Ширакской области приостановлены.
Армен Бекташян назначен судьей суда общей юрисдикции первой инстанции административных районов Кентрон и Норк-Мараш г. Ереван. Полномочия А. Бекташяна в должности судьи суда общей юрисдикции первой инстанции Араратской и Вайоцдзорской областей приостановлены.