Նոր արագաչափեր` մարտի 24-ից 03/20/2014   11:34  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Մարտի 24-ից կգործարկվեն երթևեկության արագության նկատմամբ վերահսկողության նոր արագաչափ սարքեր: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ոստիկանության պաշտոնական կայք-էջը:
Մասնավորապես, 2014 թ. մարտի 24-ից գործարկվելու են հետևյալ վայրերում նոր տեղադրված երթևեկության արագության նկատմամբ վերահսկողության արագաչափ սարքերը՝
1. Մ-2 «Երևան – Երասխ – Գորիս – Մեղրի Իրանի Իսլամական Հանրապետության սահման» միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի 187.4-րդ կմ (Սառնակունք գյուղի վարչական տարածք)` 1 արագաչափ՝ երկու ուղղություններով, որտեղ երթևեկության համար թույլատրելի առավելագույն արագությունը 70 կմ/ժ է,
2. Մ-2 «Երևան – Երասխ – Գորիս – Մեղրի Իրանի Իսլամական Հանրապետության սահման» միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի 300.2-րդ կմ (Կապան քաղաքի վարչական տարածք)` 1 արագաչափ՝ երկու ուղղություններով, որտեղ երթևեկության համար թույլատրելի առավելագույն արագությունը 60 կմ/ժ է:

С 24-го марта на улицах Еревана и межгосударственных автотрассах будут задействованы новые радары скорости 03/20/2014   12:50  |  Информационная платформа
Дорожная полиция Республики Армения информирует, что на улицах столицы и автодорогах межгосударственного значения продолжаются работы по установке радаров скорости, контролирующих скорость движения ТС и фиксирующих нарушения ПДД.
В частности, с 24-го марта 2014 года будут задействованы радары контроля скорости, недавно установленные на нижеперечисленных дорожных участках:
1. 187.4 км автодороги межгосударственного значения М-2 “Ереван-Ерасх-Горис-Мегри-граница Исламской Республики Иран ”, (административная территория села Армаш) – 1 радар, по двум направлениям, максимальная разрешенная скорость движения на данном участке дороги составляет 70 км/ч;
2. 300.2 км автодороги межгосударственного значения М-2 “Ереван-Ерасх-Горис-Мегри-граница Исламской Республики Иран ”, (административная территория села Ерасх) – 1 радар, по двум направлениям, максимальная разрешенная скорость движения на данном участке дороги составляет 60 км/ч.