Զինկոմը պահանջել է 3900 ԱՄՆ դոլար կաշառք. ՊՆ 03/20/2014   12:47  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը պաշտոնապես հաստատել է Նոր Նորքի զինկոմի ձերբակալության մասին լուրը։ Քիչ առաջ տարածված հաղորդագրության մեջ մասնավորապես ասվում է.
«Պաշտպանության ոլորտում բարեվարքության ամրապնդման և կոռուպցիայի դեմ պայքարի ծրագրի իրականացման շրջանակներում ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանության հատուկ օպերատիվ բաժնի և քննչական ծառայության կողմից համատեղ ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների և քննչական գործողությունների արդյունքում 2014 թվականի մարտի 19-ին ժամը 17:10-ին Նոր-Նորքի զինվորական կոմիսարիատի զորակոչային բաժանմունքի պետի աշխատասենյակում քաղաքացի Գ.Վ.-ի կողմից առանձնապես խոշոր չափի՝ 3900 ԱՄՆ դոլար գումար կաշառք ստանալուց անմիջապես հետո ձերբակալվել է Նոր-Նորքի զինվորական կոմիսար, գնդապետ Ռաֆայել Ռուբենի Զախարյանը:
ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության տեղեկացմամբ՝ ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քր. օր.-ի 311-րդ հոդվածի 4-րդ մասի 2-րդ կետի հատկանիշներով: Նախաքննությունն իրականացվում է ՀՀ ՊՆ քննչական ծառայության հատկապես կարևոր գործերի քննչական բաժնում:
Ձերբակալվել է նաև նույն զինկոմիսարիատի զորակոչային բաժանմունքի կցագրման գծով տեսուչ, ավագ ենթասպա Տիգրան Սասունիկի Հովհաննիսյանը:

Минобороны Армении подтвердило информацию о задержании военкома территории “Нор Норк”, подозреваемого в получении взятки в $3900 03/20/2014   13:20  |  Актуальная тема
Минобороны Армении официально подтвердило информацию о задержании военкома военного комиссариата территории “Нор Норк”. В заявлении, распоространенном ведомством немногим ранее, говорится:
“В рамках реализации программы по укреплению добропорядочности и борьбе с коррупцией в сфере Минобороны РА в результате совместных оперативно-следственных мероприятий и следственных действий, предпринятых специальным оперативным отделом военной полиции РА и следственной службой, 19 марта 2014г., в 17.10 в кабинете начальника призывного отделения военкомата территории "Нор Норк" сразу же после получения взятки в особо крупном размере($3900 тыс) от гражданина Г.В.был задержан военком военного комиссариата территории “Нор Норк”, полковник Рафаэл Рубенович Захарян.
Как сообщает пресс-служба оборонного ведомства Армении, в военной полиции РА возбуждено уголовное дело по признакам п. 2ч. 4 ст. 311 УК РА. Расследование проводит следственный отдел по особо важным делам следственной службы МО РА.
Вместе с Закаряном арестован также инспектор призывного отделения, старший прапорщик Тигран Ованнисян.