Ստորագրահավաք՝ կառավարությանը ապրիլի 28-ին անվստահություն հայտնելու համար 03/19/2014   13:50  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ԱԺ-ի ոչ իշխանական 4 խմբակցությունները նախաձեռնում են ստորագրահավաք՝ ապրիլի 28-ին մեկնարկելիք ԱԺ լիագումար հերթական նիստում ՀՀ կառավարությանն անվստահություն հայտնելու հարցը բարձրացնելու համար։ Այս մասին քիչ առաջ լրագրողներին հայտնեց «ՀԱԿ» խմբակցության ղեկավար Լեւոն Զուրաբյանը՝ ներկայացնելով ԱԺ ոչ իշխանական 4 խմբակցությունների այսօր տեղի ունեցած հանդիպման արդյունքները։
Ըստ նրա, հանդիպման օրակարգը բավական հագեցած է եղել։ Մասնավորապես 4 խմբակցությունները քննարկել են նաեւ առաջիկա՝ մարտի 24-ին մեկնարկելիք քառօրա նիստերում եւս մեկ արտահերթ բարձրացնելու հարցը։ Նախատեսվում է բարձրացնել եւս մեկ ժամանակավոր հանձնաժողով ստեղծել հարց, որը կուսումնասիրի կառավարության եւ Երեւանի քաղաքապետարանի կողմից 2012-2013 թթ բնակչության եւ տնտեսվարող սուբյեկտների նկատմամբ կիրառված հավելալ տուրքերի հիմքերը։
Երրորդ հարցը վերաբերել է «Դ!ԵՄ ԵՄ» նախաձեռնության՝ մարտի 22-ին նախատեսված հանրահավաքին։ Խմբակցությունները որոշ են միանալ կազմակերպիչներին եւ մասնակցել հանրահավաքին։

“Квартет” непровластных фракций инициировал сбор подписей за выражение вотума недоверия Правительству 03/19/2014   14:13  |  Актуальная тема
Четыре непровластные фракции парламента Армении инициировали сбор подписей с тем, чтобы поднять на стартующем 28 апреля очередном пленарном заседании НС РА вопрос об объявлении вотума недоверия Правительству. Об этом немногим ранее сообщил журналистам руководитель фракции “Армянского национального конгресс” Левон Зурабян, представляя итоги состоявшейся сегодня встречи с участием 4 непровластных фракций.
По его словам, повестка встречи довольна насыщенная. В частности, по итогам дискуссии 4 фракции намерены поднять еще один внеочередной вопрос. Планируется затронуть вопрос о создании еще одной временной комиссии, которая займется изучением оснований для применения Правительством и Мэрией Еревана в 2012-2013гг. дополнительных пошлин в отношении населения и хозяйствующих субъектов.
Второй вопрос касается запланированного на 22 марта митинга гражданской инициативы “Я против”. Фракции решили присоединиться к организаторам и принять участие в митинге.