Մոսկվայում՝ տաքսու մեջ, հայտնաբերել են ՀՀ քաղաքացու դիակ 03/19/2014 13:01 | Քրեական խրոնիկոն
«Նոր Մոսկվայում» տաքսու մեջ հայտնաբերվել է ՀՀ քաղաքացու դիակ։ Այս մասին հաղորդել է «Интерфакс» գործակալությունը՝ հղում կատարելով իրավապահ մարմիններին։
Տեղեկատվության համաձայն՝ նախօրեին ոստիկանություն էր դիմել ականատեսը՝ հայտնելով, որ «Hyundai» մակնիշի ավտոմեքենայի սրահում սպանված տղամարդ կա։ Դեպքի վայր ժամանած ոստիկանները հայտնաբերել են տաքսին, որի սրահում գտել են 35-ամյա ՀՀ քաղաքացու դիակը։
Փորձագետները պարզել են, որ նա սպանվել է դեռեւս մարտի 17-ին՝ դանակ գործադրմամբ պատճառված վնասվածքների հետեւանքով։

Гражданина Армении зарезали в такси в районе "Новой Москвы" 03/19/2014 11:15 | Криминальная хроника
Гражданин Армении найден убитым в такси на территории "Новой Москвы", сообщает "Интерфакс" со ссылкой на источник в правоохранительных органах.
Согласно информации, накануне днем в полицию обратились очевидцы, сообщившие об убитом мужчине, лежащем в салоне автомобиля Hyundai. Прибывшие на место происшествия сотрудники полиции обнаружили такси, принадлежащее одной из лизинговых компаний, в салоне которого было обнаружено тело 35-летнего гражданина Армении.
Как установили эксперты, мужчина был убит еще в понедельник и скончался от множественных ножевых ранений.