Կադրային փոխատեղումներ դատախազությունում 03/19/2014 15:03 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
«Փաստինֆո»-ի ունեցած տեղեկությունների համաձայն` փոխվել է Արաբկիր եւ Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների դատախազ Սասուն Խաչատրյանը։
Նա տեղափոխվել է համեմատաբար հանգիստ տարածք եւ նշանակվել Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի դատախազ։ Ս.Խաչատրյանի փոխարեն Արաբկիր եւ Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների դատախազ է նշանակվել Հայկ Ասլանյանը՝ ազատվելով Երեւանի կայազորի դատախազի պաշտոնից։
Իսկ Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի դատախազ Հովսեփ Սարգսյանը նշանակվել է Երեւանի կայազորի դատախազ։ Մեր այս տեղեկությունները հաստատեցին դատախազության հանրային կապերի վարչությունից՝ տեղեկացնելով, որ Ավան եւ Նոր Նորք վարչական շրջանների դատախազ Սիսակ Խաչատրյանն էլ նշանակվել է Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների դատախազ, իսկ վերջինիս դատախազ Հարություն Սարգսյանը նշանակվել է Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների դատախազի պաշտոնում:
Նկատենք, որ դատախազության համակարգում ներկայումս թափուր է երկու սկզբունքային պաշտոն։ Վայոց Ձորի մարզն առ այսօր չունի դատախազ, մեղադրանքի պաշտպանության վարչությունը չունի պետ։

Продолжаются кадровые перестановки в системе Прокуратуры Армении 03/19/2014   15:36  |  Актуальная тема
В системе Прокуратуры произошли новые кадровые назначения.
По имеющимся у “ФактИнфо” сведениям, сменился прокурор ереванских административных районов Арабкир и Канакер-Зейтун.
Сасуна Хачатряна назначили прокурором столичного административного района Малатия и Себастия. С. Хачатряна на посту прокурора административных районов Арабкир и Канакер-Зейтун сменил Айк Асланян, ранее занимавший должность прокурора Ереванского гарнизона.
Прокурором Ереванского гарнизона назначен Овсеп Саркисян, ранее занимавший должность прокурора административного района Малатия-Себастия. Имеющиеся у ИА “ФактИнфо” сведения подтвердили в пресс-службе Прокуратуры РА. Также сообщается, что прокурор административного района Аван и Нор Норк Сисак Хачатрян сменил на посту прокурора административного района Ачапняк и Давташен Арутюна Саркисяна, который займет должность прокурора административных районов Аван и Нор Норк.
Отметим, что в настоящее время в Прокуратуре вакантными остаются два ключевых поста: Вайоцдзорская область до сих пор не имеет прокурора, а Управление по поддержанию обвинения остается без начальника.