ՏԻՄ հերթական ընտրությունները՝ հունիսի 8-ին 03/17/2014   18:33  |  Ընտրական իրավունք
Հայաստանում տեղական ինքնակառավարման մարմինների առաջիկա հերթական ընտրությունները, Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի 2013թ.-ի հոկտեմբերի 1-ի որոշման համաձայն, տեղի կունենան հունիսի 8-ին: ԿԸՀ-ն այժմ մարզպետներից ստանում է համայնքներում ընտրություններ նշանակելու մասին որոշումները:
Այս մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցին հայտնեց ԿԸՀ նախագահի մամուլի քարտուղար Հերմինե Հարությունյանը՝ հավելելով, որ առաջիկա օրերին պարզ կդառնա, թե որ համայնքներում դրանք տեղի կունենան:
Ընտրական օրենսգրքի համաձայն, համայնքում տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրությունները նշանակում է մարզպետը` համայնքի ղեկավարի, ավագանու անդամների լիազորությունների ժամկետը լրանալուց ոչ ուշ, քան 70 օր առաջ:

В Армении очередные выборы в органы местного самоуправления пройдут 8 июня 03/17/2014   19:07  |  Избирательное право
Очередные выборы в органы местного самоуправления в Армении, согласно решению Центральной избирательной комиссии РА, состоятся 8 июня. ЦИК в настоящее время получает от глав областных администраций решения о назначении выборов в общинах.
Об этом корреспонденту “Фактинфо” сообщила пресс-секретарь ЦИК РА Эрмине Арутюнян. Она также отметила, что на днях станет известно, в каких общинах пройдут выборы.
Согласно Избирательному кодексу РА, выборы в ОМС в общинах назначает губернатор не позднее чем за 70 дней до истечения срока полномочий главы муниципалитета, членов муниципального совета.