Հրաչյա Հարությունյանի կալանքի ժամկետը երկարաձգվեց 03/15/2014   09:21  |  Մամուլ
«Հայկական Ժամանակ» -ը գրում է, որ Մոսկվայի քաղաքային դատարանը երեկ մինչև ապրիլի 14-ը երկարաձգել է ՀՀ քաղաքացի Հրաչյա Հարությունյանի կալանքի ժամկետը:
Միաժամանակ լրատվամիջոցը հիշեցնում է, որ Հարությունյանը մեղադրվում է 2013թ. հուլիսի 13-ին Պոդոլսկի մոտակայքում տեղի ունեցած ավտովթարի գործով:
Այդ վթարը 18 մարդու զոհվեռլու պատճառ էր դարձել: Ինչպես նշում է թերթը, գործի նյութերը բաղկացած են 10 հատորից, որոնց հետ նա արդեն ծանոթացել է և այժմ դրանք պետք է ուսումնասիրեն նաև 47 տուժածները: Նախաքննության փուլում ավելի քան 70 փորձաքննություն է իրականացվել:
Լրատվամիջոցը տեղեկացնում է, որ տուժածների՝ գործի նյութերի հետ ծանոթանալուց հետո այն կթարգմանվի հայերեն, դատախազը կհաստատի մեղադրականը և գործը կուղարկվի դատարան:

Мосгорсуд продлил обвиняемому в ДТП под Подольском Г.Арутюняну срок содержания под стражей 03/15/2014   09:41  |  Пресса
Мосгорсуд продлил гражданину Армении Грачье Арутюняну срок содержания под стражей до 14 апреля, пишет газета “Айкакан жаманк”.
СМИ при этом напоминает, что Арутюнян проходит в качестве обвиняемого по делу о ДТП под Подольском, произошедшем 13 июля 2013г.
В результате аварии погибли 18 человек. Как отмечает издание, материалы дела состоят из 10 томов, с которыми он уже ознакомился. Теперь же их должны изучить 47 потерпевших. На этапе предварительного следствия было проведено более 70 экспертиз.
СМИ сообщает, что после того, как потерпевшие ознакомятся с материалами дела, их переведут на армянский язык, прокурор утвердит обвинительное заключение и направит дело в суд.