ԱԺ 4 ոչ իշխանական խմբակցություններ դռնփակ քննարկում են ծավալել 03/14/2014 15:34 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ԱԺ «ժառանգություն» խմբակցության սենյակում ընթանում է 4 ոչ իշխանական խմբակցությունների դռնփակ հանդիպումը, որի օրակարգի մասին առայժմ որեւէ բան հայտնի չէ։
Մինչ այդ, խմբակցությունները հանդիպել էին «Դ!եմ եմ» քաղաքացիական նախաձեռնության ակտիվիստների հետ, որի ավարտից հետո վերջիններիս ներկայացուցիչը լրագրողներին հայտնեց, որ քննարկվել են ընդդեմ պարտադիր կուտակային կենսաթոշանկների՝ մարտի 22-ին կայանալիք հանրահավաք-երթի կազմակերպչական հարցերը։
Նրա գնահատմամբ՝ հանդիպումը շատ կառուցողական էր։ Նա նշեց նաեւ, որ քաղաքացիական նախաձեռնությունն ի սկզբանե համագործակցում է ոչ իշխանական խմբակցությունների հետ, որոնք բարձրացնում են նախաձեռնության ձայնը եւ նաեւ դիմել են ՍԴ՝ պարտադիր կուտակային բաղադրիչը հակասահմանադրական ճանաչելու հարցով։

О чем говорили неправящие фракции парламента Армении за закрытыми дверями? 03/14/2014   16:22  |  Лента новостей
В кабинете фракции “Наследие” за закрытыми дверями проходит встреча 4 непровластных сил, о повестке которой пока еще ничего не известно.
До этого, фракции провели встречу с активистами гражданской инициативы “Я против”, по окончании которой один из представителей протестного движения сообщил журналистам, что обсуждались организационные вопросы по поводу предстоящего 22 марта митинга-шествия против обязательного компонента накопительной пенсионной системы.
По его оценке, встреча прошла в конструктивном русле. Он отметил, что гражданская инициатива изначально сотрудничает с непровластными фракциями, которые обратились в КС с вопросом о признании положения об обязательном накопительном компоненте антиконституционным.