Արամ Մանուկյան. Կգա ժամանակը, երբ շատ հանրապետականներ կհրաժարվեն կատարել հրահանգները 03/14/2014 14:47 | ԼՐԱՀՈՍ
«Մեր նպատակն ընտրովի իշխանություն ձևավորելն է և երկրի առջև կանգնած լուրջ մարտահրավերների դեմն առնելը: Մենք չարությամբ չենք լցված»,- այսօրվա ճեպազրույցում ասաց Ազգային ժողովի «Հայ ազգային կոնգրես» խմբակցության քարտուղար Արամ Մանուկյանը:
Նրա համոզմամբ՝ երկրին անհրաժեշտ են արդար ընտրություններ, որի արդյունքում վստահություն ունեցող իշխանություն կձևավորվի: Ըստ նրա՝ անհրաժեշտ են համակարգային փոփոխություններ, և իրենց պայքարը անձերի դեմ չէ:
Ի պատասխան հարցի, թե համաձա՞յն է արդյոք ինքը «Ժառանգություն» խմբակցության տեսակետի հետ, որ ՀՀԿ-ն կարող է միանալ քառյակին և դառնալ հինգերորդը, Ա.Մանուկյանն ասաց, որ «Հանրապետականում արդեն կան տատանումներ` իշխանության մեջ լինելու համար»:
Ըստ նրա՝ այնպես չէ, որ խորհրդարանում երկու տարվա իրենց աշխատանքն արդյունք չի տվել:
«Ես հիմա ամեն մի ելույթի ժամանակ կարողանում եմ դահլիճի հետ աչքերով խոսել, զգում եմ: Դահլիճում ես զգում եմ մարդկանց արձագանքը իմ ելույթներին, թասիբի գցելու կոչերին, և մեծիմասամբ դրական է արձագանքը: Ուղղակի իրենք գտնվում են շատ լուրջ ճնշման տակ, որ չեն կարող քվեարկել այնպես, ինչպես մտածում են»,- հայտարարեց Ա.Մանուկյանը` համոզմունք հայտնելով, որ կգա ժամանակը, որ շատ ՀՀԿ-ական պատգամավորներ «ուղղակի կհրաժարվեն կատարել այն հրահանգները, որ գալիս են Բաղրամյան 26-ից»:

Арам Манукян: Армении нужны справедливые выборы, по итогам которых будет сформирована пользующаяся доверием власть 03/14/2014   15:49  |  Лента новостей
“Наша цель- это формирование избираемой народом власти и противостояние вставшим перед страной вызовам. Нас не переполняет злость”, -заявил сегодня в ходе встречи журналистами секретарь фракции “Армянского национального конгресс” Арам Манукян.
По его убеждению, стране нужны справедливые выборы, по итогам которых будет сформирована власть, пользующаяся доверием. По его словам, необходимо инициировать системные изменения. Он также заверил, что их борьба не направлена против конкретных лиц.
На вопрос о том, разделяет ли он точку зрения “Наследия”, согласно которой РПА может присоединиться к “квартету”, А. Манукян отметил, что в РПА уже наблюдаются определенные колебания.
По его словам, нельзя сказать, что проделанная ими за эти два месяца работа не дала результатов.
А. Манукян заявил, что придет время, когда многие депутаты от РПА “откажутся исполнять приказы из Баграмяна 26".