Հայաստանը կմասնակցի ՄՄ մաքսային նոր օրենսգրքի մշակման աշխատանքներին 03/13/2014 15:17 | ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է մաքսային համագործակցության հարցերով Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի կոլեգիայի անդամ-նախարար Վլադիմիր Գոշինին:
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը, վարչապետը հյուրի հետ քննարկել է Մաքսային միությանը և եվրասիական միասնական տնտեսական տարածքին ՀՀ անդամակցության գործընթացի շրջանակում մաքսային համագործակցությանը և մաքսային օրենսդրությանը վերաբերող հարցեր: Պատասխանատու գերատեսչությունների ներկայացուցիչները կառավարության ղեկավարին զեկուցել են այդ ուղղությամբ անցկացված քննարկումների արդյունքների մասին:
Վլադիմիր Գոշինը մանրամասներ է ներկայացրել ՄՄ մաքսային նոր օրենսգրքի մշակման վերաբերյալ, որը ուժի մեջ կմտնի հաջորդ տարի: Գործընթացը համակարգում է ՄՄ անդամ երեք երկրների փոխնախարարների մակարդակով գործող աշխատանքային խումբը, որի աշխատանքներին այսուհետ կողմերի պայմանավորվածությամբ կմասնակցեն նաև հայկական կողմի ներկայացուցիչները:

Армения примет участие в работе по разработке нового таможенного кодекса ТС 03/13/2014 15:37 | Лента новостей
Премьер-министр Армении Тигран Саркисян принял министра-члена коллегии Евразийской экономической комиссии Владимира Гошина.
Как сообщает пресс-служба правительства, в ходе встречи премьер-министр Армении обсудил с гостем вопросы, касающиеся таможенного и законодательства в рамках процесса вступления Армении в ТС и Единое Евразийское экономическое пространство.
Владимир Гошин представил детали касательно разработки нового таможенного кодекса ТС, который вступит в силу в следующем году. Процесс координируется действующей на уровне заместителей министров трех стран-членов ТС рабочей группой, в работе которой впредь, согласно достигнутой договоренности, примут участие представители армянской стороны.