Բերման են ենթարկվել երկու օրենքով գող՝ Դաթո Կրասնոդարսկին եւ Բանդո Կազախսկին 03/13/2014 18:15 | Քրեական խրոնիկոն
Մոսկվայի ոստիկանները բերման են ենթարկել երկու քրեական հեղինակության, որոնցից մեկը գտնվում էր հետախուզման մեջ։
Քննությունից խուսափած Կրասնոդարի բնակիչն ունի «օրենքով գողի» կարգավիճակ եւ կրում է Դաթո Կրասնոդարսկի մականունը։ Նրան կասկածում են Ադիգեի տարածքում շորթում կատարելու մեջ։ Նրա հետ միասին բերման է ենթարկվել նաեւ Վրաստանի քաղաքացի, «օրենքով գող» Բանդո Կազախսկին։ Այս մասին հաղորդում է РИА «Новости» գործակալությունը՝ հղում կատարելով ՌԴ ներքին գործերի նախարարությանը։
Բերման ենթարկվելու պահին նրանք գտնվել են հանցավոր աշխարհի այլ ներկայացուցիչների հետ հավաքին, սակայն չի նշվում, թե արդյոք հանդիպման այլ մասնակիցներ եւս ոստիկանություն են տարվել։
Ձերբակալվելիս Բանդո Կազախսկին ոստիկաններին ներկայացրել է անձնագիր, որը կասկածի տեղիք է տվել։ Նրան տեղափոխել են օտարերկրացիների ժամանակավոր պահման համար նախատեսված սոցիալական հաստատություն, իսկ Դաթո Կրասնոդարսկին կալանավորվել է։

Воры в законе Дато Краснодарский и Бандо Казахский задержаны в Москве 03/13/2014 18:07 | Криминальная хроника
Московские полицейские задержали двух криминальных авторитетов, один из которых числился в федеральном розыске.
Скрывавшийся от следствия житель Краснодара имеет "воровской" статус и носит кличку Дато Краснодарский. Его подозревают в вымогательстве на территории Адыгеи. Вместе с Дато Краснодарским задержан гражданин Грузии и вор в законе по прозвищу Бандо Казахский, передает РИА "Новости" со ссылкой на МВД РФ.
"Находившиеся в момент задержания вместе с лидерами преступной среды граждане доставлены в территориальный отдел внутренних дел, где проверяются на причастность к совершению преступлений", - добавили в МВД. Однако там не стали уточнять, были ли задержаны другие участники криминальной "сходки".
При задержании Бандо Казахский "предъявил паспорт, вызывающий сомнение в подлинности".
"Данный гражданин направлен в специальное учреждение временного содержания иностранных граждан", - говорится в пресс-релизе МВД. Решается вопрос о его выдворении за пределы РФ.