Օսման Ուգուրլուի կալանքը երկարաձգվեց ևս երկու ամսով 03/12/2014 09:18 | Մամուլ
«Չորրորդ Իշխանություն» օրաթերթը տեղեկացնում է, որ մոտ մեկ տոննա թմրանյութի տեղափոխման գործով կալանավորված, ազգությամբ թուրք Օսման Ուգուրլուի կալանքը երկարաձգվել է ևս երկու ամսով: Այս մասին թղթակցին հայտնել է նրա պաշտպան Արտակ Գարոյանը:
Պաշտպանի խոսքով՝ դատարանը հիմնավոր է համարել նախաքննական մարմնի ներկայացրած փաստարկները, ինչի հետ համաձայն չէ պաշտպան Ա.Գարոյանը:
Միաժամանակ լրատվամիջոցը նաև հիշեցնում է, որ 2014թ. հունվարի 18-ին Երևանում ձերբակալվել էր Հայաստանի և Վրաստանի տարածքով տարանցիկ դեպի Թուրքիա թմրամիջոցի տեղափոխման կազմակերպիչներից, 1973թ. ծնված, Թուրքիայի քաղաքացի Օսման Ուգուրլուն:
Փետրվարի 10-ին վերաքննիչ դատարանը մերժել էր Ուգուրլուին կալանավորելու ՝ առաջին ատյանի դատարանի որոշման դեմ բերված բողոքը:

“ЧИ”: Гражданину Турции Осману Угурлу продлили срок содержания под стражей еще на два месяца 03/12/2014   10:33  |  Пресса
Срок содержания под стражей гражданина Турции Османа Угурлу, арестованного по делу о контрабанде более одной тонны наркотиков, продлен еще на два месяца. Об этом сообщает газета “Чоррорд Ишханутюн” со ссылкой на адвоката  Угурлу - Артака Гарояна.
По словам адвоката, суд посчитал обоснованными доводы органа предварительного следствия, с которыми, однако, не согласен А. Гароян.
Напомним, 18 января 2014г. 18 января 2014г. в Ереване был задержан один из организаторов попытки контрабандного провоза наркотиков через территории Армении и Грузии в Турцию особо крупной партии героина весом 927кг. Им оказался гражданин Турции Осман Угурлу , 1973 г.р.
10 февраля Апелляционный суд отклонил жалобу на решение суда первой инстанции о заключении Угурлу под стражу.