Ոստիկանության Վարդենիսի բաժնում քաղաքացին ծեծի է ենթարկվել 03/12/2014   10:55  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Քաղաքացի Ա.Հ.-ն Գեղարքունիքի մարզի դատախազության ավագ դատախազին հաղորդում է տվել այն մասին, որ 2014 թվականի փետրվարի 28-ին հրավիրվել է Ոստիկանության Վարդենիսի բաժին, որտեղ, ծեծի ենթարկելով իրեն՝ տեղեկություններ են պահանջել՝ օրեր առաջ տեղի ունեցած վեճի վերաբերյալ:
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՔԾ մամուլի ծառայությունը, Ա.Հ.-ի հաղորդումը, ՀՀ գլխավոր դատախազության միջոցով, ըստ քննչական ենթակայության ուղարկվել է ՀՀ հատուկ քննչական ծառայություն, որտեղ դիմումատուի հաղորդման հիման վրա նախապատրաստված նյութերով` բռնություն գործադրելով զուգորդված պաշտոնեական լիազորություններն անցնելու փաստի առթիվ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 309-րդ հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով, հարուցվել է քրեական գործ:

ССС Армении займется расследованием инцидента с избиением мужчины в Варденисском отделе полиции 03/12/2014   11:19  |  Актуальная тема
Гражданин А.Г. подал заявление старшему прокурору Гегаркуникской прокуратуры о том, что 28 февраля 2014г. его вызвали в Варденисский отдел полиции, где путем избиения выбивали из него сведения о произошедшей недавно ссоре.
Как сообщает пресс-служба ССС РА, сообщение А.Г. через Генпрокуратуру РА было направлено в Специальную следственную службу, где по подготовленным на основании сообщения заявителя материалам было возбуждено уголовное дело по признакам ч. 2ст. 309 УК РА по факту превышения служебных полномочий, сопряженного с насилием.