Միսակ Մարտիրոսյանի գործով ներգրավվել է երրորդ փաստաբանը 03/11/2014 15:59 | Քրեական խրոնիկոն
«ՀՀ դատական դեպարտամենտ» պետական կառավարչական հիմնարկի նախկին ղեկավար Միսակ Մարտիրոսյանի պաշտպաններն այսօր բողոքարկել են իրենց պաշտպանյալի կալանավորման ժամկետը ևս երկու ամսով երկարացնելու` դատարանի որոշումը Վերաքննիչ դատարան:
Այս մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցին հայտնեց փաստաբան Սեդա Սաֆարյանը, ով մարտի 7-ից գործում ներգրավվել է որպես Միսակ Մարտիրոսյանի պաշտպան:
Ի դեպ, Մ.Մարտիրոսյանի կալանավորման ժամկետը երկարացնելու որոշումը կայացվել էր հենց մարտի 7-ին: Ավելի վաղ Մ.Մարտիրոսյանի պաշտպանությունն ստանձնել էին նաև փաստաբաններ Արթուր Գրիգորյանն ու Վարդան Զուռնաչյանը:
Հիշեցնենք, որ Մ.Մարտիրոսյանը կալանքի տակ է գտնվում 2013 թվականի նոյեմբեր ամսից և մեղադրվում է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 2 հոդվածներով` 178-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով և 311-րդ հոդվածի 1-ին մասով, 3-րդ մասի 2-րդ և 3-րդ կետերով՝ դատական կարգադրիչների համակարգում աշխատավարձերի յուրացման աղմկահարույց դեպքերի և Միսակ Մարտիրոսյանի կողմից աշխատանքի ընդունելու համար խոշոր չափերի կաշառք ստանալու գործերի շրջանակում: Գործերն ավելի ուշ միավորվել են մեկ վարույթում:

Экс- руководителя Судебного департамента Армении Мисака Мартиросяна теперь будут защищать три адвоката 03/11/2014 16:54 | Криминальная хроника
Адвокаты бывшего руководителя государственного учреждения “Судебный департамент РА” Мисака Мартиросяна сегодня подали жалобу в Апелляционный суд на решение нижестоящей инстанции о продлении их подзащитному срока содержания под стражей еще на два месяца.
Об этом “корреспонденту “ФактИнфо” сообщила адвокат Седа Сафарян, которая с 7 марта привлечена для участия в деле в качестве адвоката Мисака Мартиросяна.
Отметим, что решение о продлении срока содержания Мартиросяна под стражей было вынесено именно 7 марта. Ранее защиту Мартиросяна взяли на себя адвокаты Артур Григорян и Вардан Зурначян.
Напомним, что М. Мартиросян находится под стражей с ноября 2013г. Ему было предъявлено обвинение по двум статьям Уголовного кодекса Армении: по п. 1 ч. 3 ст. 178 и пп. 2 и 3 ч. 3 ч. 1 ст. 311 по фактам получения Мисаком Мартиросяном взятки в особо крупном размере за устройство на работу и присвоения заработных плат в системе судебных распорядителей. Позже дела были объединены в одно производство.