«Ռոսնեֆտ»-ը գնե՞լ է «Հայաստանի էլեկտրացանցեր» ընկերությունը 03/06/2014 09:22 | Մամուլ
«Ժողովուրդ» օրաթերթի աղբյուրների փոխանցմամբ՝ «Ռոսնեֆտ»-ը մտադիր է գնել «Հայաստանի էլեկտրացանցեր» ընկերությունը: Ինչպես հայտնում է լրատվամիջոցը, մարտի 1-ին ձեռք են բերվել վերջնական պայմանավորվածություններ, ստորագրվել է նախնական համաձայնագիր:
Թերթը հիշեցնում է, որ ՀԷՑ սեփականատերերը նույնպես ռուսներն են և առքուվաճառքի այս գործարքը տեղի կունենա առանց հայկական կողմի համաձայնության:
Լրատվամիջոցի տեղեկություններով՝ ՀԷՑ-երի վաճառքից հետո հնարավոր է էլեկտրաէներգիայի սակագնի բարձրացում:Թղթակիցն այս կապակցությամբ դիմել է ՀԷՑ-երի մամուլի խոսնակ Նատալյա Սարջանյանին, ով հերքել է այս լուրը և ասել, որ ոչ ՀԷՑ-երն են վաճառվել, ոչ էլ էլեկտրաէներգիայի սակագներն են բարձրանալու:

“Жоговурд”: “Роснефть” намерена приобрести компанию "Электросети Армении"? 03/06/2014 09:36 | Пресса
Газета “Жоговурд” со ссылкой на свои источники пишет, что компания “Роснефть” намерена приобрести "Электрические сети Армении". Как сообщает СМИ, 1 марта была достигнута окончательная договоренность, подписано предварительное соглашение.
СМИ напоминает, что компания "Электросети Армении" принадлежит русским, и эта сделка состоится без согласия армянской стороны.
По сведениям издания, после продажи компании "Электросети Армении" возможно повышение тарифов на электроэнергию. Пресс-секретарь компании “Армянские электросети” Наталья Сарджанян в беседе с корреспондентом газеты опровергла эту информацию.