Մամիկոն Խոջոյանի առողջական վիճակը պարզելու համար հրավիրվել է կոնսիլիում (Լրացված) 03/06/2014   16:45  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մեկ ամսից ավել գերության մեջ մնալուց հետո հայրենադարձված, հոգեկան հիվանդությամբ տառապող Մամիկոն Խոջոյանն այսօր Իջևանի բժշկական կենտրոնից կտեղափոխվի Երևան՝ հետագա բուժման և բազուկի ոսկրի վիրահատության նպատակով:
Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Իջևանի բժշկական կենտրոնի տնօրեն Վազգեն Մարգարյանը` հավելելով, որ բազուկոսկրը կվիրահատվի, քանի որ Խոջոյանը գերության մեջ գտնվելու ընթացքում ստացել է հրազենային վնասվածք, ինչի հետևանքով խնդիրներ են առաջացել:
ԲԿ-ի տնօրենի փոխանցմամբ՝ Մամիկոն Խոջոյանի վիճակը ներկայումս գնահատվում է բավարար, սակայն հիշողության հետ կապված դեռ որոշակի խնդիրներ կան:
Նշենք նաև, որ ՀՀ առողջապահության նախարար Դերենիկ Դումանյանի հանձնարարությամբ՝ այսօր կկազմակերպվի բժշկական կոնսիլիում՝ գերեվարությունից հայրենիք վերադարձած Վերին Կարմիրաղբյուր գյուղի բնակիչ, 77-ամյա Մամիկոն Խոջոյանի առողջական վիճակը գնահատելու համար։

Подвергнувшегося пыткам в азербайджанском плену 77-летнего Мамикона Ходжояна переведут в Ереван для дальнейшего лечения 03/06/2014   16:11  |  Лента новостей
Возвратившийся на родину после пребывания более одного месяца в азербайджанском плену Мамикон Ходжоян сегодня будет переведен из медцентра Иджевана в Ереван для дальнейшего лечения и проведения операции на костях руки.
Об этом в беседе с корреспондентом “Фактинфо” сказал директор медцентра Иджевана Вазген Маркарян, добавив, что необходимо прооперировать его, поскольку во время нахождения в плену Ходжоян получил огнестрельное ранение, вследствие чего у него возникли проблемы.
По словам директора медцентра, состояние здоровья Мамикона Ходжояна в настоящее время медики оценивают как удовлетворительное, однако у него все еще наблюдаются некоторые проблемы с памятью.