ՃՈ աշխատակիցներից զգալի չափի գումար պահանջելու միջոցով շորթում կատարելու փաստով գործ է հարուցվել 03/06/2014   11:58  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության վարույթ է ընդունվել ՀՀ ոստիկանության ՔԳՎ հատկապես կարևոր գործերի քննչական վարչությունում` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 182-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ կետի հատկանիշներով` քաղաքացիներ Վ.Գ.-ի և Գ.Մ.-ի կողմից նախնական համաձայնությամբ, ՀՀ ոստիկանության ՃՈ աշխատակիցներ Վ.Ա.-ից և Ն.Ս.-ից զգալի չափի գումար պահանջելու միջոցով շորթում կատարելու փաստի առթիվ հարուցված քրեական գործը:
Նախաքննությամբ պարզվել է, որ մայրուղում ծառայություն իրականացնող ՀՀ ոստիկանության ծառայողը կանգնեցրել է քաղաքացի Վ.Գ.-ի վարած ավտոմեքենան և ճանապարհային երթևեկության կանոնները խախտելու փաստը չարձանագրելու համար ստացել է կաշառք, որի առթիվ ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 311-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ:
Այս մասին տեղեկացնում է ՀՔԾ պաշտոնական կայք-էջը հիշեցնում, որ 2014թ. հունվարի 28-ին Վ.Գ.-ին և Գ.Մ.-ին մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 182-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ կետի հատկանիշներով և վերջիններիս նկատմամբ որպես խափանման միջոց կիրառվել է կալանավորումը:

ССС Армении завела уголовное дело против водителя и его подельника, вымогавшего деньги у сотрудников Дорожной полиции 03/06/2014 12:46 | Криминальная хроника
Специальная следственная служба Армении приняла к своему производству уголовное дело, возбужденное в Следственном управлении по особо важным дела ГСУ Полиции Армении по признакам п. 2ч. ст. 182 УК РА по факту вымогательства, совершенного гражданами В.Г. и Г. М. по предварительному сговору, путем требования значительной суммы от сотрудников Дорожной полиции - В.А. и Н.С.
Следствием установлено, что сотрудник Дорожной полиции остановил автомобиль, за рулем которого находился гражданин В.Г., и получил взятку за то, чтобы не составлять протокол о нарушении правил дорожного движения. По данному факту было возбуждено уголовное дело по признакам ч. 1ст. 311 УК РА.Об этом сообщается на сайте Специальной следствненой службы Армении.
ССС РА напоминает,что 28 января 2014г. В.Г. и Г.М. было предъявлено обвинение по признакам п.2 ч.2ст. 182 УК РА.В отношении них избрана мера пресечения в виде заключения под стражу.