Արագածոտնի մարզպետի տանը հայտանբերված գազի բալոնների փաստով քրեական գործ է հարուցվել 03/04/2014   14:07  |  Քրեական խրոնիկոն
Ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից «Փաստինֆո»-ին հայտնեցին, որ երեկ Արագածոտնի մարզպետ Սարգիս Սահակյանի տանը տեղի ունեցած դեպքի փաստով քրեական գործ է հարուցվել` քրեական օրենսգրքի 34-185 հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով, այն է` Ուրիշի գույքը դիտավորությամբ ոչնչացնելու կամ վնասելու փորձ:
Հիշեցնենք՝ երեկ՝ առավոտյան, Արագածոտնի մարզպետ Սարգիս Սահակյանն ահազանգել էր Ոստիկանություն՝ հայտնելով, որ իր տանը գազի բալոններ է հայտնաբերել:
Դեպքի վայր մեկնած Ոստիկանության օպերատիվ խումբը և ԱԻՆ փրկարար ծառայության աշխատակիցները մարզպետին պատկանող առանձնատանը հայտնաբերել էին 5 և 10 կգ-անոց 2 գազի բալոն և վնասազերծել դրանք:
Իսկ այսօր ոստիկանությունից տեղեկացանք, որ ոստիկանության Աշտարակի բաժին ահազանգած մարզպետը հաղորդում է տվել այն մասին, որ փետրվարի 23-ից մարտի 3-ն ընկած ժամանակահատվածում անհայտ անձը տեխնիկական միջոցների գործադրմամբ բացել է Աշտարակ քաղաքի Ա.Խաչատրյան փողոցում գտնվող իր տան նկուղի պատուհանի ճաղավանդակը, մտել ներս և իր հետ բերած գազօջախի վրա դրել է մեկ այլ գազի բալոն և փորձել այրելով ոչնչացնել կամ վնասել տունը:
Սակայն անծանոթ մարդու ներկայությունը նկատելով՝ մարզպետը զանգահարել է ոստիկանություն և կանխել ծրագրվող հանցագործությունը:
Հարուցված քրեական գործի շրջանակներում կատարվում է նախաքննություն, միջոցներ են ձեռք առնվում նաև կասկածյալի անձը պարզելու ու  հայտնաբերելու ուղղությամբ:

По факту обнаружения взрывоопасных предметов в доме губернатора Арагацотнской области Армении возбуждено уголовное дело 03/04/2014   16:06  |  Криминальная хроника
В пресс-службе Полиции Армении ИА “Фактинфо” сообщили, что по факту инцидента, произошедшего накануне в доме губернатора Арагацотнской области Армении, возбуждено уголовное дело по признакам ч. 2 ст. 34-185 УК РА – "Попытка умышленного уничтожения или повреждения имущества, совершенная путем поджога, взрыва или иным общеопасным способом".
Напомним, в принадлежащем губернатору Арагацотна Саркису Саакяну недостроенном сооружении, расположенном в городе Аштарак, были обнаружены газовые баллоны вместимостью 5 и 10 килограммов, которые были вынесены вынесли из помещения и обезврежены.
Сегодня в Полиции РА сообщили, что губернатор, позвонивший в Аштаракский отдел полиции, подал заявление о том, что в промежутке времни с 23 февраля по 3 марта с.г. неизвестные с применением технических средств взломали оконную решетку подвала дома, расположенного на улице А. Хачатрян в городе Аштарак, проникли во внутрь и поставили на принесенную с собой газовую комфорку газовый баллон и путем поджога попытались уничтожить или повредить дом.
Заметив незнакомца, губернатор позвонил в Полицию и предотвратил запланированное преступление.
Проводится расследование, принимаются меры по установлению личности подозреваемого и его обнаружению.