Արթուր Աբրահամի չեմպիոնական ռևանշը 03/02/2014 12:46 | Մարզական
Արթուր Աբրահամը շուրջ մեկամյա ընդմիջումից հետո վերադարձրել է WBO կազմակերպության երկրորդ միջին քաշային կարգի չեմպիոնի տիտղոսը:
Գերմանիայի Մագդեբուրգ քաղաքում տեղի ունեցած պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտի երեկոյի գլխավոր մենամարտում նա միավորների տարբերությամբ հաղթել է այդ պահի գործող չեմպիոն, 32-ամյա Ռոբերտ Շտիգլիցին: Դա կողմերի մասնակցությամբ տիտղոսային երրորդ մենամարտն էր. նախորդ երկուսում կողմերը մեկական հաղթանակ էին տարել:
Հաշվետու հանդիպման ընթացքում ավելի ակտիվ էր Շտիգլիցը, բայց պայքարը ուղեկցվում էր մրցակիցների միմյանց բռնելու փորձերով, ինչը բացասաբար էր անդրադառնում դիտարժանության վրա: Մենամարտի երկրորդ հատվածում 33-ամյա Աբրահամն ակտիվացավ, բայց չկարողացավ էական առավելության հասնել:
Ընթացքում մրցակիցներից 1-ական միավոր հանվեց արգելված հնարքներ կիրառելու համար: Իսկ 12-րդ ռաունդում Աբրահամը նոկդաունի ենթարկեց Շտիգլիցին, սակայն չկարողացավ հանդիպումը ժամանակից շուտ ավարտել: Վերջնարդյունքում մրցավարների կարծիքները բաժանվեցին. նրանցից մեկը 113:112 հաշվով նախապատվությունը տվեց Շտիգլիցին, իսկ մյուս երկուսը՝ Աբրահամին (115:110 և 114:111):

Артур Абрахам победил в бое-реванше Роберта Штиглица 03/02/2014 13:05 | Спорт
Выступающий за Германию армянский боксер, экс-чемпион мира в двух весовых категориях Артур Абрахам победил накануне в бое-реванше немца российского происхождения Роберта Штиглица
Как передает AllBoxing.ru, в начале поединка Штиглиц действовал активнее, однако схватка изобиловала клинчами и борьбой, что отрицательно сказывалось на зрелищности. Во второй половине боя Абрахам активизировался, но заметного преимущества добиться не смог. По ходу боя с обоих боксеров было снято по одному очку за запрещенные действия, а в двенадцатом раунде Абрахам отправил Штиглица в нокдаун, но не сумел закончить бой досрочно. По итогам боя близкого боя мнения судей разделились: один из них отдал победу Штиглицу со счетом 113-112, а двое других Арахаму — 115-110 и 114-111.