Յանուկիվչի նկատմամբ հայտարարվել է միջազգային հետախուզում 02/26/2014 22:18 | Միջազգային լրահոս
Ուկրաինայի նախկին նախագահ Վիկտոր Յանուկովիչի նկատմամբ հայտարարվել է միջազգային հետախուզում: Украинская правда-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին հայտարարել է Ուկրաինայի գլխավոր դատախազի պաշտոնակատար Մախնիցկին:
«Յանուկովիչի նկատմամբ հայտարարվել է միջազգային հետախուզում, դրանով զբաղվում է առանձին օպերատիվ-հետախուզական խումբ»,- ասել է նա:
Մախնիցկիի խոսքերով՝ Զախարչենկոն եւ Յանուկովիչը կասածվում են մարդկանց զանգվածային սպանության մեջ:
Ներքին գործերի նախարարի պաշտոնակատար Արսեն Ավակովը տեղեկացրել է, որ Ղրիմում հնարավորություն եղել է ձերբակալել Յանուկովիչին, բայց դա չեն արել` մտավախություն ունենալով,որ դա կարող է սադրել Ղրիմի բնակիչներին:

Янукович объявлен в международный розыск 02/26/2014 23:01 | Международные новости
Отстраненный Верховной Радой Украины от должности президент Виктор Янукович объявлен в международный розыск. Об этом сообщает «Украинская правда» со ссылкой на и.о. генпрокурора Олега Махницкого.
«Янукович объявлен в международный розыск, этим занимается отдельная следственно-оперативная группа», – заявил он.
При этом отвечая на вопрос о том, оглашены ли в розыск экс-генпрокурор Виктор Пшонка, экс-глава МВД Виталий Захарченко и другие бывшие высокопоставленные лица, и.о. генпрокурора сказал:
"Дело возбуждено по фактам убийств, в нем фигурирует около 50 человек. В настоящее время, возможно, будет и больше".