Տաքսիների կայանատեղիներ չկան, տուգանքներն էլ բարձր են 02/25/2014   09:02  |  Մամուլ
Երեկ տաքսու վարորդները հանդես են եկել պահանջով՝ դադարեցնել տեսախցիկների կողմից խատումների արձանագրումը և տուգանքներ  կազմելը, քանի դեռ չի լուծվել տաքսիների կայանատեղիների հարցը: Այս թեմային է անդրադարձել «Չորրորդ Իշխանություն»-ը:
Ավտովարորդների պաշտպանության լիգայի իրավաբան Մկրտիչ Մուրադյանի խոսքով՝ ֆիքսված խախտումները մեծ մասամբ վերաբերում են տաքսիների սխալ կայանմանը, որը նա բացատրել է կայանատեղիներ չունենանլով:
Մ.Մուրադյանը նաև հայտնել է, որ եթե այս հարցին լուծում չտրվի հետագայում, ապա տաքսիների վարորդները բողոքի ցույցեր կկազմակերպեն: Իրավաբանը նաև նշել է, որ բավականին բարձր են տուգանքների չափերը:
Նա տեղեկացրել է, որ այս հարցով իրենք դիմել են համապատասխան մարմնին, սակայն մինչ օրս պատասխան չեն ստացել:

“ЧИ”:Таксисты грозят акциями протеста из-за высоких штрафов и отсутствия автостоянок 02/25/2014 09:29 | Пресса
Накануне водители такси выступили с требованием прекратить видеофиксацию нарушений и штрафовать, пока не решен вопрос стоянки для таксистов. Об этом пишет газета “Чоррорд Ишханутюн”.
По словам юриста Лигы защиты прав водителей Мкртыча Мурадяна, большая часть зафиксированных нарушений касается неправильной парковки такси, что, по его мнению, обусловлено отсутствием автостоянок.
М. Мурадян также сообщил, что, если этот вопрос не будет урегулирован, то таксисты прибегнут к акциям протеста. Юрист отметил, что размеры штрафов довольно высоки.
Он сообщил, что они обращались по поводу этого вопроса к соответствующим органам, однако по сей день не получили ответа.