Հայաստան է ժամանում Հունաստանի խորհրդարանի նախագահի գլխավորած պատվիրակությունը 02/25/2014   13:39  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի հրավերով փետրվարի 25-ին երկօրյա պաշտոնական այցով Հայաստան կժամանի Հունաստանի Հանրապետության խորհրդարանի նախագահ Վանգելիս Մեյմարակիսի գլխավորած պատվիրակությունը:
Ակնկալվում  է, որ բարձրաստիճան հյուրը ներկա կգտնվի ԱԺ-ի այսօրվա երեկոյան նիստին:
Ինչպես հայտնում են ԱԺ հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, այցի ընթացքում նախատեսվում են հանդիպումներ ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի, ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի, ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի, ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի, ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Հունաստան բարեկամական խմբի անդամների հետ:
Հունաստանի Հանրապետության խորհրդարանի նախագահը և պատվիրակության անդամները կայցելեն Ծիծեռնակաբերդ` Հայոց ցեղասպանության զոհերի հուշահամալիր:

Спикер парламента Греции прибывает с двухдневным визитом в Армению 02/25/2014 17:10 | Лента новостей
25 февраля по приглашению председателя НС О.Абраамяна в Армению с двухдневным официальным визитом прибывает делегация, возглавляемая председателем парламента Греции Вангелисом Меймаракисом.
Как сообщает пресс-служба парламента Армении, намечаются встречи с Президентом РА С.Саргсяном, Его Святейшеством Католикосом Всех Армян Гарегином Вторым, Председателем НС РА О.Абраамяном, Премьер-министром РА Т.Саркисяном, министром иностранных дел РА Э.Налбандяном, членами парламентской группы дружбы “Армения – Греция”.
Председатель парламента Греции и члены делегации посетят Цицернакаберд – Мемориал жертв Геноцида армян.