ԱԺ նախագահ. Աշխատասենյակներում ոչ մեկին չեն գաղտնալսում 02/24/2014   15:00  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ազգային ժողովում տեսախցիկների տեղադրումը պայմանավորված է անվտանգության խնդիրներով, այլ ոչ` գաղտնալսելու ցանկությամբ:
Այս մասին Ազգային ժողովի այսօրվա նիստում հայտարարեց ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը` ի պատասխան «Հայ ազգային կոնգրես» խմբակցության քարտուղար Արամ Մանուկյանի հարցին:
Ընդդիմադիր պատգամավորը, մասնավորապես, հարցրել էր, թե ինչով է պայմանավորված պատգամավորների  աշխատասենյակներում, միջանցքներում, բակում տեսախցիկների տեղադրումը, «այդ տոտալ վերահսկումը»:
Նա նկատել էր նաև, որ խնդիր թերևս չկա, քանի որ այն, ինչ իրենք ասում են ԱԺ-ում, ասում են նաև հրապարակներում և այլուր:
«Ժուչոկը, դե գիտեք, թե որ թվականից է գալիս, ձեր ներդրած գործառույթն է, բայց մենք դրանով չենք զբաղվում կոնկրետ Ազգային ժողովում»,- հայտնեց ԱԺ նախագահը` հավելելով, թե պատգամավորների աշխատասենյակներում ոչ մեկին չեն գաղտնալսում:

Спикер НС Армении пояснил депутату от оппозиционного АНК причины тотального оснащения парламента видеокамерами 02/24/2014   15:21  |  Лента новостей
Установка видеокамер в Национальном Собрании Армении вызвана проблемой обеспечения безопасности, а не желанием прослушивать разговоры.
Об этом в ходе заседания парламента Армении заявил спикер НС РА Овик Абраамян, отвечая на вопрос депутата фракции Армянского национального конгресса Арама Манукяна.
Оппозиционный депутат, в частности, спросил, чем вызван этот “тотальный контроль”- установка камер видеонаблюдения в кабинетах, кулуарах парламента, во дворе.
Он также отметил, что никакой проблемы нет, поскольку то, о чем они говорят в НС, озвучивают и на площадях и в других местах.
“Жучки устанавливались в другое время, сейчас же камеры устанавливаются исключительно в целях обеспечения безопасности, и никто никого не прослушивает ”, - парировал спикер парламента.