Յուլիա Տիմոշենկոն պատրաստվում է մասնակցել Ուկրաինայի նախագահական ընտրություններին 02/22/2014   21:45  |  Միջազգային լրահոս
Յուլիա Տիմոշենկոն պատրաստվում է մասնակցել Ուկրաինայի նախագահական ընտրություններին, որոնք նախատեսված են փետրվարի 25-ին: Այս մասին նա հայտարարել է լրագրողներին` նախքան Խարկովից Կիեւ մեկնելը: Այս մասին հաղորդում է ուկրաինական Вести-ն:
Տիմոշենկոն Կիեւ է մեկնել հատուկ չվերթով եւ շտապել Մայդան: Նա ազատ է արձակվել այսօր երեկոյան: Ուկրաինական ժամանակով 17:48 նրա ավտոմեքենան, որի մեջ գտնվել է նաեւ Տիմոշենկոն, լքել է Խարկովի հիվանդանոցի տարածքը:
Հիշեցնենք, որ Գերագույն Ռադան այսօր որոշում է կայացրել Վիկտոր Յանուկովիչին հեռացնել Ուկրաինայի նախագահի պաշտոնից` պաշտոնեական պարտականությունները չկատարելու պատճառաբանությամբ  եւ անցկացնել արտահերթ նախագահական ընտրություններ: Որոշման օգտին են քվեարկել 328 պատգամավոր:
Որոշման համաձայն, արտահերթ նախագահական ընտրությունները տեղի կունենան 2014 թվականի մայիսի 25-ին:
19:47 22/02/2014  |  Միջազգային լրահոսՈւկրաինայի նախագահը չի պատրաստվում հրաժարական տալ
21:45 20/02/2014  |  Միջազգային լրահոսԿիեւում դատաբժշկական փորձաքննության է ներկայացվել 67 դիակ
18:55 20/02/2014  |  Միջազգային լրահոսՈւկրաինայի ՆԳ նախարարի հրամանով՝ իրավապահներին հատկացվել է մարտական զենք

Юлия Тимошенко заявила о своем намерении участвовать в президентских выборах 02/22/2014 22:04 | Международные новости
Юлия Тимошенко пойдет на президентские выборы, которые назначены на 25 мая. Об этом она сообщила журналистам перед вылетом из Харькова в Киев, передает vesti.ua.
Как сообщает ИТАР-ТАСС, Тимошенко отправится в Киев спецрейсом в аэропорт Жуляны. Это значит, что очень скоро экс-премьер может появиться на Майдане.
Юлия Тимошенко была освобождена сегодня вечером. В 17.48 автомобиль с уже освобожденной экс-премьером покинул территорию харьковской больницы.
На сегодняшнем заседании Рады депутаты проголосовали за решение об освобождении Тимошенко.
Напомним, депутаты Верховной Рады Украины проголосовали за отставку президента Виктора Януковича и назначили досрочные выборы на 25 мая 2014 года.