Գերագույն Ռադայի նորանշանակ նախագահը կիրականացնի Ուկրաինայի նախագահի պարտականությունները 02/22/2014   22:10  |  Միջազգային լրահոս
«Բատկիվշինայի» առաջնորդ Արսենի Յացենյուկը հայտարարել է, որ Ուկրաինայի Սահմանադրության համաձայն, նախագահի բացակայության պայմաններում նրա պարտականություններն ստանձնում է Ուկրաինայի Գերագույն Ռադայի նախագահը:
Ներկայումս նրա պարտականությունները կատարում է  Ալեքսանդր Տուրչինովը` Գերագույն Ռադայի նորանշանակ նախագահը: Այս մասին հաղորդում է «Комсомольская правда в Украине»-ն:
Հիշեցնենք, որ ինքը` Վիկտոր Յանուկովիչը հայտարարել է, որ չի պատրաստվում հրաժարական տալ: Իսկ Գերագույն Ռադան որոշել է, որ արտահերթ նախագահական ընտրությունները տեղի կունենան մայիսի 25-ին, կալանքից այսօր ազատված Յուլիա Տոմոշենկոն էլ  արդեն հայտարարել է, որ մասնակցելու է ընտրություններին:

Среда 06 / 19 / 2024
Лидер Батькивщины Арсений Яценюк заявил, что согласно Конституции, если нет Президента, его обязанности возлагаются на председателя Верховной Рады Украины.
Сейчас его обязанности исполняет Александр Турчинов, передает “Комсомольская правда в Украине»-со ссылкой на УНИАН.
Напомним, что сегодня Александр Турчинов председателем Верховной Рады Украины. Сам же Виктор Янукович заявил о том, что не собирается подавать в отставку.
Выборы президента были назначены на 25 мая. Юлия Тимошенко, которая уже вышла на свободу, заявила, что примет участие в президентской гонке.